Jakub Prachař seriálovým hrdinou – mladou dívku zachránil pomocí sešívačky

Jakub Prachař seriálovým hrdinou – mladou dívku zachránil pomocí sešívačky

Jakub Prachař seriálovým hrdinou – mladou dívku zachránil pomocí sešívačky

Jakub Prachař seriálovým hrdinou – mladou dívku zachránil pomocí sešívačkyPraha, 9. listopadu 2018 - V seriálu vyprávějícím příběh kolotočářů z devadesátých let, Přijela pouť (Stream.cz), není o perné chvilky nouze. V posledním díle šlo ale opravdu do tuhého. Jakub Prachař, představující jednoho ze synů kolotočáře Dresslera, se v rámci role proměnil v pohotového záchranáře a velmi vážný úraz břicha malé holčičky, s kterou spadla pouťová labuť, řešil poněkud svérázně. Otevřenou břišní ránu sešil dívence kancelářskou sešívačkou!

Závěr čtvrtého dílu seriálu Přijela pouť s názvem Zagorka přinesl nečekané drama. Jakub Prachař zachránil malé dívce život tím, že ji běžnou kancelářskou sešívačkou prošil otevřenou břišní ránu. Zranění dezinfikoval vodkou, do pusy vložil dívce pendrek, který mohla zkousnout proti bolesti, a tenkými ocelovými drátky ze sešívačky ji ránu stáhnul k sobě. Tím ji pravděpodobně zachránil život.

  

Jak tato dramatická scéna vznikala? Scenárista seriálu Petr Kolečko přiznává, že o této metodě někde slyšel - že je možné ji použít, když jde člověku o život, a než dorazí odborná pomoc ránu takto uzavřít. Při psaní scénáře k seriálu z drsného prostředí světských proto neváhal a scénu zařadil do aktuálního čtvrtého dílu.
Celý díl včetně dramatické scény je možné zhlédnout na Stream.cz:
https://www.stream.cz/prijela-pout/10028719-zagorka