Jakub Kohák uvažuje o koupi psa

Jakub Kohák uvažuje o koupi psa

Jakub Kohák uvažuje o koupi psa

Počtvrté se Centrální park Lužiny zaplnil milovníky pejsků a jejich čtyřnohými svěřenci. V sobotu 7. 9. se na tomto místě již tradičně konala akce s názvem Psí den s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly či koncertu se návštěvníci dozvěděli o první pomoci pro pejska a samozřejmě mohli podpořit přítomné útulky, což je jeden z hlavních důvodů pořádání této úspěšné akce. 

 
Úvodního slova se při slavnostním zahájení ujal starosta Prahy 13 ing. David Vodrážka. "Chceme návštěvníky a jejich psí miláčky nejen pobavit, ale také šířit nezbytně nutnou osvětu a zároveň pomoci ostatním pejskům v nouzi,"řekl o akci. 

 

 Psí den si kromě odborníků, chovatelů a zástupců azylů nenechali ujít ani slavní, kteří mají k psům blízko. V parku se postupně sešli Marta Jandová, David Kraus, Mahulena Bočanová, Jakub Kohák a Míša Hávová. Ti všichni přidali symbolicky "Pac proti množírnám" a svým podpisem potvrdili, že takové praktiky odsuzují. Celý den moderoval Petr Zvěřina.

 "Není to přirozené, nejsem jejich příznivcem," říká o množírnách Jakub Kohák, který sice obvykle žertuje, ale tuto problematiku nebere na lehkou váhu. Herec sice aktuálně pejska nemá, ale v brzké době o něm přemýšlí. "Uvažujeme o něm - pokud ano, chtěli bychom dlouhosrstého, takového lumpíka, co ho vídáme u nás v parku. Rasu nevím," říká s tím, že by chtěl hlavně hodného psa a vůbec mu nezáleží na tom, jestli to bude voříšek z útulku nebo pes s papíry.

 

 David Kraus měl donedávna pejsky dva. "O milovaného parťáka, kterého jsem měl 13 let, jsem teď přišel, tak jdu na tuhle akci na jeho počest," říká o bostonském teriéru Hugovi. Ten za svým páníčkem dokonce několikrát vběhl na jeviště uprostřed hraní a zajistil tak Davidovi plno legračních historek.  Smutek po ztrátě věrného přítele se mu daří částečně zahánět díky fence Evelíně. I když s její výchovou je to teď těžké. "Je to prostě kontinentální buldok. Má svojí hlavu, jako já! Těším se, až bude dospělejší, ale už teď mě hlídá a to se mi líbí," libuje si. Stejně jako ostatní i David Kraus nabízel pejsky z útulků k adopci.