Jak v zimě získat potřebnou dávku vitamínů

Jak v zimě získat potřebnou dávku vitamínů

Jak v zimě získat potřebnou dávku vitamínů

Nastala zima a s ní i čas odlivu vitamínů, minerálů a stopových prvků z našeho těla. Daleko méně než v teplých měsících jíme zeleninu a ovoce a když se k tomu přidá ještě vyšší možnost tu a tam chytnout nějakou tu chřipku, může z toho být pěkný malér.

V zimě je proto velmi důležité všechny tyto látky pravidelně doplňovat a není nic jednoduššího, než je prostě vypít v čerstvém freshi nebo smoothie. Tradiční a osvědčený zázvor, pomeranč, grep nebo citron v nich lze snadno doplnit o petržel, řapíkatý celer, česnek nebo mrkev a okořenit i špetkou něčeho ostřejšího, třeba chilli. Česká značka elektrospotřebičů Concept nabízí několik pomocníků, kteří vám s tím ochotně a rychle pomohou.

Čerstvý fresh z čehokoli rozhodně nebude problém

Digitální odšťavňovač LO7070 SINFONIA - má dotykovou ovládací desku s LCD displejem a 5 přednastavených rychlostních stupňů. Povrch jeho lisovacího disku je vyroben z odolného Titanium Nitridu, filtrační sítko z kvalitní ušlechtilé oceli a při nejvyšším výkonu dosahuje přístroj až 17 000 otáček. LO7070 má i extra velký XXL plnící otvor, takže suroviny není potřeba předem krájet a je opatřen praktickým ANTIDRIPEM, díky které neukápne ani slza tam, kam nechcete. Jeho cena je 2.499 korun.

Odšťavňovač FRESH LO7026-8 - vybaven je dvěma rychlostmi provozu – pro měkké plody s vyšším obsahem šťáv, jako například citrusy nebo broskve, a tvrdé plody s nižším obsahem šťáv, jako jsou jablka nebo mrkev. Má 7,2 cm velký XXXL plnicí otvor, takže nemusíte nic krájet a nádobu na šťávu s objemem 1 litr. Disponuje také praktickou funkcí ANTIDRIP, je plně rozebíratelný a díky tomu se také snadno čistí. K dostání je v nerezovém (LO7026), černém (LO7027) a červeném (LO7028) provedení za 1. 299 korun.

S pomocí obou těchto přístrojů lze snadno připravit třeba fresh proti chřipce - 2 tyčky řapíkatého celeru, 2 stroužky česneku a jablka postupně vložíme do odšťavňovače a vymačkanou šťávu, kterou je možné osladit medem, ihned podáváme.

Malé i velké smoothie než bys řekl švec

Smoothie mixér SM8000 PREMIUM LINE - silný a výkonný pomocník má 3 přednastavené programy a kromě smoothie umí i teplé a studené omáčky, zmrzlinu nebo populární raw stravu. Vybaven je dvoulitrovou nádobu s trojnásobným těsněním a otvorem ve víku s integrovanou a snadno vyjímatelnou odměrkou, takže není třeba provoz spotřebiče přerušovat a zpracovávané suroviny lze jednoduše kdykoli přidat. Mixér dosahuje rychlosti až 33 000 otáček za minutu a má 6 nerezových nožů, takže vše dokonale rozmělní a troufne si dokonce i na domácí mouku. Snadno se čistí a udržuje a má bílé LED podsvícení. Jeho cena je 4.999 korun.

Smoothie maker SM3365 TO GO – malý, ale přesto nepostradatelný set obsahuje mixér a hned 3 mixovací nádoby z tritanu s objemem 600 a 400 ml. Rychle si poradí s přípravou smoothie, koktejlu nebo ledové kávy a díky šroubovacímu uzávěru si nápoj můžete vzít i sebou a to rovnou v mixovací nádobce. Jednoduše se ovládá, má bezpečnostní pojistku a jeho mytí zabere jen minutku. Smoothie maker koupíte za 599 korun.

Při přípravě smoothie se fantazii meze nekladou, ale inspirovat se můžete například mangovo-jablečným smoothie s chilli papričkou – 1 mango, 2 jablka a podle chuti kousek chilli papričky rozmixujeme na jemné smotthie. Přidat můžeme i trochu citrónové šťávy a ihned podáváme.

Vymačká jakýkoli citrus doslova do poslední kapičky

Lis na citrusy CE3520 - pracuje na velmi jednoduchém pákovém principu, takže stačí polovinu citrusu položit na odšťavňovací kužel, stlačit páku a rázem máte plnou sklenici čerstvé šťávy. Je vybaven sběrnou nádobou o objemu 750 ml a protiodkapovým uzávěrem ANTIDRIP, který zamezí odtoku šťávy a jejímu následnému kapání na kuchyňskou linku. Velmi dobře se rozkládá a čistí. Cena lisu je 1.499 korun.

Více na www.my-concept.cz

___________________________________________________________________________________________

O značce Concept

Společnost Jindřich Valenta – Concept a její značka Concept se řadí mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů v České republice, na Slovensku a v Polsku. Hlavními prioritami této české značky jsou vysoká technická kvalita produktů, moderní design a rychlý servis. Díky dlouhodobým odborným zkušenostem vyvinula společnost Jindřich Valenta – Concept vlastní komplexní soubor pravidel, tzv. Concept Quality Control System, dohlížející na vyso kou kvalitu všech produktů.