Jak herci ze seriálu Přístav tráví léto?

Jak herci ze seriálu Přístav tráví léto?

Jak herci ze seriálu Přístav tráví léto?

Jak herci ze seriálu Přístav tráví léto?

Martin Dejdar

Moje léto bude naprosto a bohužel z devadesáti osmi procent pracovní. Dovolenou si dopřeju v červnu a zhruba od 5. července začínám pracovat nonstop v podstatě až do Vánoc. Mám před sebou tři celovečerní filmy a vypadá to i na nějaké natáčení na Slovensku, ještě se o tom jedná. Pocházím z Chrasti u Chrudimi a jako kluk jsem téměř celé léto trávil v pět kilometrů vzdálených Hroubovicích u babičky. Rodiče tam byli s námi, dojížděli odtamtud do práce. Měl jsem tam spoustu kamarádů, hned za domem lesy, louky, řeku. Jezdil jsem i na letní tábory, později jsem tam dělal i vedoucího. Ale léto pro mě znamenají hlavně dny strávené v Hroubovicích.

 

Zuzana Slavíková

Ideální představa léta je pro mě moře, teplo, sluníčko, a aby se o mě někdo staral. Prakticky budu letos léto trávit dost pracovně a nikam k moři nevyrážíme, budeme na chalupě. Což mi ale nevadí, tam je taky krásně. Když byly děti malé, vyjížděli jsme občas někam na kolech. Můj muž jednou naplánoval trasu s tím, že ráno vyjedeme a za pár hodin se vrátíme. Jenže my jsme po cestě někde špatně zahnuli a totálně zabloudili. Takže místo po čtyřech hodinách jsme se vrátili až v devět večer úplně mrtví. Teď už jsme naštěstí dlouho na kolech nebyli. Jako holka jsem v létě jezdila i na tábory. Dodnes si vzpomínám, jaké jsem měla trauma z nočních bojovek a stezek odvahy. Vždycky jsem se bála dopředu, ale nikdy se mi naštěstí nic nestalo.

 

Kristýna Kociánová

Svátek mám 24. července, takže celá první část léta se u mě nesla v duchu očekávání tohoto dne. Právě v tomto období jsme většinou s rodiči jezdívali někam na dovolenou. Já jsem už 14 dnů dopředu chodila a říkala, že budu mít svátek. Když jsme poprvé vyrazili do Rumunska, táta mi tam koupil nějaké bábovky. Já si přesně vybavuju, jak jsme si s nimi pak stavěli z písku u moře a chytali medúzy. Jak bych trávila své ideální léto? Miluju Itálii a moc ráda tam jezdím, ale když na ni nevybyde čas, nevadí. Důležitější je, s kým člověk je a ne, kde je. S létem se mi vybaví i jídlo, které v tuto dobu hodně a ráda jím – jednoduché lečo. Papriky, rajčata, párek nebo kabanos, sůl a pepř. Vajíčko do něj nedávám. Každý dělá lečo jinak, my ho děláme takhle jednoduše a moc mi chutná.

 

Lucie Zedníčková

Červenec budu mít prázdninový a v srpnu zase budu pokračovat v natáčení. Ale tím, že se nehraje divadlo, je režim volnější, takže si odpočinu. Pro mě je léto spojené s mořem. Já bych nejraději na konci září odletěla do tropů a vrátila se až v dubnu. Katastrofickou dovolenou jsem naštěstí žádnou nezažila.A moje oblíbené letní jídlo? Mám jich víc. Ale miluju třeba salátovou okurku, protože ochlazuje, což je v létě ideální. Často si ji dávám do jogurtu, mám ráda i domácí okurkovou limonádu, v létě jím hodně zeleninové saláty.


 

Hana Gregorová

Určitě chci jet někam na dovolenou, pak taky na Slovensko, a to aspoň na měsíc. Hlavně bych si chtěla odpočinout a připravit se na začátek nové sezóny. V Divadle Radka Brzobohatého jsme neměli až tak moc premiér, ale ve spojení s natáčením to byl hodně náročný rok. Ráda peču a vařím, k létu patří taky grilování, i to mám ráda, hlavně když se sejdou přátelé. Maso mám nejraději jen osolené a opepřené, třeba krkovici, maso je nejlepší jen jednoduše upravené, není potřeba kombinovat spoustu koření. V létě připravuju taky hodně zeleninové saláty a peču koláče ze sezónního ovoce.

 

Bob Klepl

Letošní léto budu mít hodně pracovní. Čeká mě se Studiem DVA účinkování na Vyšehradě. Budeme hrát Poprask na laguně, já hraju ještě v inscenacích Vysavač, Kutloch, Smolíkovi. Ale urval jsem si týden na začátku léta, pojedu do Chorvatska za jedním kamarádem. Léto mám spojené s grilováním, nejraději griluju krkovici a mám rád třeba i ledový salát s olivovým olejem a rajčaty. A pak budu pořád hrát až do zimy. Na dovolené jezdím většinou v zimě, to pak odlétám do teplých krajin. Náročná dovolená byla minulý rok na Srí Lance. Byli jsme se tam podívat na spoustu zajímavých míst a v budhistickém klášteře jsem si nechal udělat speciální masáž. Polévali mě santalovým olejem, prý to bylo kvůli očistě. Jenže mně druhý den stoupla horečka skoro na 41 stupňů a myslel jsem, že umřu. Ale hlavně, že jsem byl očištěný.

 

Petr Vágner

Já jsem letos odběhl už dva extrémní závody Spartan Race. Další se běží uprostřed prázdnin, toho nevím, jestli se zúčastním. Poslední se pak běží pak na začátku října, ten už je hodně náročný, měří přes 24 kilometrů, na ten budu muset hodně trénovat. Mám vymyšlenou dovolenou ve Francii včetně výletu do Cannes. Pak bych rád jel s dětmi na týden k moři, ještě nevím kam, a plánujeme i stanování na chalupě. Musím to promyslet a skloubit s natáčením Přístavu, divadlo se naštěstí nehraje. A taky bych rád trénoval na ty zmíněné závody. Buď uběhnu už ten prázdninový, nebo až ten říjnový, uvidím podle situace. Chci se hlavně věnovat dětem, protože přes rok jsem hodně točil a trénoval, tak jsem na ně neměl tolik času. Proto jim chci všechno vynahradit.