Ivana Jirešová černovláskou - proč změnila image?

Ivana Jirešová černovláskou - proč změnila image?

Ivana Jirešová černovláskou - proč změnila image?

Všichni známe Ivanu Jirešovou jako křehkou blondýnku. Proč se rozhodla pro tak razantní změnu a má teď černou hřívu? Vysvětlila nám, že nejde o změnu trvalou. Ivana novými fotkami upozorňuje na to, jak vlasový styling dokáže ženu změnit a vyzývá k pomoci onkologicky nemocným pacientkám, které o své vlasy přišly.

Ivana se díky své práci mění prakticky denně. Jednou je ve své roli za dámu s pečlivě upraveným drdolem, podruhé nosí obyčejný culík. „Vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Nyní všichni jednoduše můžeme dopřát krásné vlasy i ženám, které o ně přišly.“

Ivana navíc sama prožila strach z vážné nemoci. „Když mi bylo 18, absolvovala jsem ambulantní zákrok a šla na operaci děložního čípku. Vše bylo nakonec v pořádku, ale jsem moc ráda, že nyní se můžu podílet na pomoci ženám, které procházejí náročnější léčbou,“ vzpomíná Ivana. Stala se proto patronkou projektu „Silná a krásná“, který má za cíl vyrábět paruky na míru z pravých vlasů pro onkologické pacientky a navrátit jim zpět ztracenou sílu a sebevědomí, které jim nemoc vzala. Do projektu se může zapojit každý, stačí do svého nákupního košíku v Globusu přidat produkty Pantene. Z každého zakoupeného produktu poputuje 10 Kč na výrobu paruk na míru.Konečně si užívám svých dlouhých vlasů, říká Ivana Jirešová

Herečka Ivana Jirešová se díky své práci mění prakticky denně. Jednou je ve své roli za dámu s pečlivě upraveným drdolem, podruhé nosí obyčejný culík. V dětství měla hlavně krátké vlasy, takže si ji často pletli s klukem. Nyní si naplno užívá své blond hřívy. Ví, jak vlasový styling dokáže ženu změnit, a proto v rámci kampaně Silná a krásná vyzývá k pomoci onkologicky nemocným pacientkám, které o své vlasy přišly.

Ivano, jaké jsou vaše aktuální pracovní aktivity?

Já jsem se teď intenzivně připravovala na muzikál Shrek, který měl před pár dny premiéru, takže teď konečně odpočívám. Jinak hraji v divadle, občas natáčím Ordinaci. Teď mám konečně trochu volněji, ale mám už v hlavě nějaké projekty, tak se do nich co nejdříve pustím.Nafotila jste fotky pro projekt Silná a krásná, který přispěje na výrobu paruk pro onkologické pacientky, jehož jste se stala ambasadorkou. Jak moc si Vy sama zakládáte na svých vlasech?

Já jsem si vždy přála, a čím jsem starší, tak si přeji ještě víc, dlouhé a husté vlasy. Ženě to vždy vylepší její styl a look. Já mám od narození hodně jemné vlasy. S věkem se o ně snažím více starat. Dříve mi bylo všechno jedno a různě jsem experimentovala s barvami a se střihy. Ale posledních 15 let se o vlasy víc starám. Brzy mi bude 42 a paradoxně jsem nikdy neměla tak dlouhé vlasy, jako mám teď. Řekla bych, že se vyplatí určitá péče o vlasy, vnitřní i vnější. Výsledky jsou opravdu vidět. Dříve už ženám po 40 vlasy chřadly, dnes máme k dispozici všechny vymoženosti. Vím, že mám jíst hodně mandle, že nemám chodit s mokrými vlasy spát a také si teď už si jen výjimečně fénuji vlasy hlavou dolu. Celkově se snažím o vlasy více pečovat, opravdu to funguje. 

Měla jste někdy nějaké bláznivé účesy? Zvláštní barvy, střihy?

Měla, byla jsem dokonce dohola, měla jsem úplně bílé vlasy, pak třeba i červené, že mě dokonce tatínek vyhodil z práce, když mě viděl. Zelenou jsem tedy kupodivu nezkoušela, ale měla jsem i dredy. Experimentovala jsem opravdu hodně. Vlastně se toho ani teď nebojím.Jak často měníte účesy? 

Teď už mám stejný účes dlouho a užívám si, co jsem nikdy neměla. Já jsem vlastně nikdy nebyla holčička s dlouhými vlasy, byla jsem spíš takové hubené dítě s patkou. Často si mě pletli s klukem, takže si teď užívám dlouhé vlasy.

Mohla byste si vlasy třeba nechat ostříhat? Nebo vaše role vyžadují dlouhé vlasy?

Asi by to nevadilo, i když bych se musela raději zeptat. V divadle mi vyhovují paruky, zažila jsem pár rolí, kdy mi moje vlasy natáčeli na kulmu každý večer, ale pak se mi zhoršila kvalita vlasů. Takže u opakovaných představení preferuji paruku. Nechám si třeba pod ni zaplést copy a vlasy jsou pak vlnité. Já mám vlastně paruky ráda, i když se přiznám, že jsem si na ně docela dlouho zvykala. Musela jsem si zvyknout na ten pocit, člověk musí sám sebe vidět trochu jinak.Jakou máte vy osobně zkušenost s onkologickým onemocněním?

Když mi bylo 18, absolvovala jsem ambulantní zákrok a šla na operaci děložního čípku. Vše bylo nakonec v pořádku, ale jsem moc ráda, že nyní se můžu podílet na pomoci ženám, které procházejí náročnější léčbou. 

Proč jste se rozhodla podpořit projekt Silná a krásná?

Považuji to za skvělý nápad. Šampony a další produkty Pantene si kupuje spousta lidí a teď můžeme díky tomu všichni dopřát krásné vlasy ženám, které o ně přišly z důsledku onkologické léčby, a vrátit jim tak sílu a sebevědomí. Stačí si koupit produkt Pantene v hypermarketu Globus a 10 Kč z ceny poputuje prostřednictvím Nadačního fondu Daruj vlasy na výrobu paruk na míru.

 

Foto: Jindřich Kodíček, Procter & Gamble