I v této době se dějí pěkné věci

I v této době se dějí pěkné věci

I v této době se dějí pěkné věci

Chceme se s vámi podělit o radost, kterou nám způsobilo vyhlášení cen Audiokniha roku 2019. Vyhlášení bohužel proběhlo virtuální cestou v době karantény, radost máme i přes roušky.

Za oponou války - 1. místo Nejlepší audiokniha - mluvené slovo mimo kategorie

Za oponou války - 3. místo Cena posluchačů

Probudím se na Šibuji - 1. místo Nejlepší interpretka

Adelheid - 1. místo Nejlepší design

Prašina Černý merkurit - 2. místo Nejlepší audiokniha pro děti a mládež

Jakub a obří broskev - 3. místo Nejlepší zvukový design

Raději zešílet v divočině - 2. místo Nejlepší audiokniha - vícehlasá četba

Raději zešílet v divočině - 3. místo Audiokniha roku - absolutní vítěz

TYMPANUM SE NEZASTAVILO A VYDÁVÁ AUDIOKNIŽNÍ NOVINKY KE STAŽENÍ NA SVÉM E-SHOPU DÁL I S PODPOROU VĚRNÝCH FANOUŠKŮ.

Rozhodli jsme se využít ohromné podpory našich fanoušků a spustili jsme na webu předprodej titulů, které v nejbližší době plánujeme vydávat. S jejich ohromnou podporou se podaří během léta postupně vydat řadu dlouho očekávaných příběhů s interprety, kteří patří k nejoblíbenějším.

Z titulů vybíráme například pokračování „samotářů“ od Aleše Palána Jako v nebi, jenže jinak, slavného Medvídka Pú, Stopařova průvodce po galaxii II nebo Co se děje se světem od Václava Cílka.

Z aktuálních novinek doporučujeme tyto proti covidové novinky:

Nejhorší děti na světě 2.

David Walliams, Jiří Lábus

UŽ JSOU TADY ZAS!

Kardinální kvítka, strašliví spratci, děsní drzouni i záludní zlobivci…

Svět je plný dětí tak hrozných, že na ně jedna audiokniha rozhodně nestačí. Tihle vejlupci jsou ještě mnohem horšejší než tlupa, kterou vám představil první díl. Tak třeba proti Hubertovi je Otesánek hadr. A Stáza nebo Simon tolik touží po slávě a vítězství, že se neštítí ničeho! Věřili byste, že někdo může být tak nemilosrdný, aby chtěl trápit roztomilá koťátka? A co kdyby na vás někdo nachystal vanu plnou slimáků, žížal, pavouků, housenek a švábů? Tahle banda odporníků zkrátka skutečně stojí za to! Doporučujeme i první díl těch nejhorších dětí.

„Jiří Lábus s důkladností jemu vlastní pracuje s textem, do přednesu bez váhání promítá své letité zkušenosti s prací pro děti a pochopitelně nezapomíná četbu obohatit škálou různých hlasů pro všechny zúčastněné postavy.“ – naposlech.cz

Farma paní Láryfáry

Betty MacDonaldová, Taťjana Medvecká

Paní Láryfáry si s dětskými nectnostmi dokáže poradit!

Děti občas sužují zákeřné slabosti a záludné choroby, jimiž pak trpí i jejich rodiče. Existuje však snadná pomoc: pobyt na čerstvém vzduchu a štěstí z kontaktu se zvířátky. Že to nestačí? Na statku paní Láryfáry to jde skoro samo, protože tahle dáma to s dětmi umí a taky… dokáže trošičku kouzlit. Ať už dítě postihla balamutinda, která znemožňuje říkat pravdu, nebo je souží slabozrakóza, kvůli níž je nevšímavé k potřebám svého okolí, či jej snad skolila strašpytlóza, pobyt u paní Láryfáry vše spolehlivě vykurýruje. Vlastně – malí „pacienti“ se u ní uzdraví úplně sami a rádi!

Les přízraků

Juraj Červenák, Marek Holý

KDO JE ZODPOVĚDNÝ ZA SÉRII TEMNÝCH SKUTKŮ A CO SE SKRÝVÁ V PROKLETÉM HVOZDĚ?

Klidné Vánoce Joachima Steina s rodinou na hradě Stříbrná skála zkalí potyčka se zločineckým podsvětím v nedalekém městě Trutnov. Vzápětí kapitána požádá o pomoc bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, jejíž milovaný synovec a dědic Adam zmizel na lovu. Zatímco Stein s věrným pobočníkem Jarošem zjišťují, zda šlo o únos a kdo za ním stojí, přímo v ulicích Trutnova dojde k brutální vraždě váženého měšťana. Stopa vede k potomkům místních loupeživých rytířů a do případu je podivně zapleten i legendární Rübezahl. Aby rozřešili záhady, které jsou možná propojené, musejí se kapitán a seržant vydat až do mýty opředeného lesa v Krkonoších a bojovat tam o holý život. Stein má navíc odůvodněné podezření, že by se v nebezpečí mohli ocitnout i jeho nejbližší, manželka Magdalena a jejich tři děti.

Dobrý ročník

Peter Mayle, Jiří Schwarz

Život i víno je třeba si umět vychutnat.

Literární předloha oblíbeného filmu DOBRÝ ROČNÍK vypráví příběh mladého londýnského finančníka, který dostane šanci začít nový život na vinici v Provence.

Max Skinner je jedním z mladých dravých finančníků londýnského City. Pak ale během jednoho dne přijde o lukrativní práci a zároveň zjistí, že po svém strýci zdědil venkovský dům a vinohrad v jižní Francii, kde jako malý kluk často trávil prázdniny. Že by to byla šance začít nový život? Návrat do městečka Saint-Pons se ale nečekaně zkomplikuje.

Zkouška neviny

Agatha Christie, Aleš ProcházkaVydáno k 130. výročí od narození Christie a 100 let od vydání její první detektivní knihy Záhada na zámku Styles, kterou do pro fanoušky audia vydalo Tympanum v roce 2016.

JESTLI BYL ODSOUZENÝ NEVINEN, KDO TEDY VRAŽDIL?

Sídlo zvané Slunečný vrch navštíví jednoho dne doktor Calgary, dychtivý tlumočit rodině Argylových dobrou zprávu. Jejich syn Jack, odsouzený před časem za úkladnou vraždu své matky, tento zločin nespáchal – v době úmrtí zesnulé totiž seděl v autě právě s ním. Jenže Jack ve vězení zemřel a nikdo z početné rodiny, která ránu osudu přežila, není novým zjištěním právě nadšený. A Calgarymu postupně dochází, co znamená očištění předpokládaného viníka. Paní Argylovou musel zabít někdo jiný z okruhu jejích nejbližších.

Křišťálový klíč II.

Vlastimil Vondruška, Jan Hyhlík

PŘÍBĚHY RODU HEŘMANŮ POKRAČUJÍ

Šestidílná kronika vypráví o osudech severočeského podnikatelského rodu Heřmanů od konce 17. století až do zrušení nevolnictví na sklonku 18. století. Životní peripetie členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy rázovitých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i rozmanitými císařskými úředníky a kněžími.