Hýčkejte své nohy pravidelnou péčí!

Hýčkejte své nohy pravidelnou péčí!

Hýčkejte své nohy pravidelnou péčí!

Masáž a správná kombinace kosmetických přípravků zaručí jejich hebkost, zdraví a krásu!

I když chodidla patří mezi nejvíce namáhané části těla, často jim nevěnujeme příliš velkou pozornost. Přitom by si ji zasloužila. Denně je vystavujeme zátěži a vzhledem k tomu, že na nich není velké množství mazových žláz, mají sklon se rychleji vysušovat. Dopřejte jim denně alespoň krátkou relaxaci a pravidelnou hydrataci. Po koupeli je namažte speciálními krémy a balzámy a přidejte masáž, která je uvolní a zároveň rozproudí váš lymfatický systém.

Na jaře a v létě rádi vklouzneme do sandálků a necháme naše nožky volně dýchat. Pro to, aby kůže nevypadala příliš nevábně, nebyla suchá, ztvrdlá a popraskaná, použijte Změkčující balzám na paty Soft heel balm od značky Dermacol, který kůži ošetří, zvláční a dodá jí potřebnou výživu. Obsahuje řadu účinných látek jako například kyselinu salicylovou, která paty chrání před vznikem hrubé kůže a zmírňuje její svědění, panthenol s hojícími a protizánětlivými účinky, vitamin E a olivový olej, který pokožku vyživí a zklidní. Svěží vůně balzámu chodidla příjemně provoní a uvolní. Odměnou vám bude hebká, hydratovaná a zklidněná pokožka.

 

Masáž paty – tip masérky Adély Ručkové : Pro obnovu pokožky na patách je nejvíce důležité její prokrvení, proto musí být masáž paty prováděna silným tlakem.

Posaďte se do tureckého sedu, levá noha je nahoře. Naneste lískový oříšek Změkčujícího balzámu na paty do dlaní a promněte. Levou dlaní podepřete patu zespoda a pravou dlaní intenzivně vmasírujte krém do vnitřní hrany paty. Zastavte, pravou dlaní na patu zatlačte a vmasírujte krém levou dlaní do vnější hrany paty.

Pravým palcem a ukazovákem obejměte patu na jejím začátku pod kotníkem. Levým palcem a ukazovákem zesilte tlak prstů na patu, přitlačte, chvilku držte, povolte a posouvejte se takto až na konec paty.

Vraťte se opět na začátek, znovu přitlačte a prsty zakružte. Poté povolte a postupujte až na konec.

Levou rukou obejměte patu zezadu – palec leží na patě pod vnitřním kotníkem, ukazovák pod vnějším. Silně zatlačte – ukazováku pomáhejte ostatními prsty – a tímto tlakem sjeďte na konec paty, až se palec s ukazovákem spojí. Vraťte se, posuňte se malinko výše blíže ke kotníkům a opět jeďte po patě až na konec. Posouvejte se stále výš až na úroveň kotníků a promasírujte tak i část Achillovy šlachy.

Nyní je Vaše levá pata perfektně ošetřena. Vyměňte si nohy v tureckém sedu a stejně masírujte i pravou patu.

Toužíte-li po hebké kůži, dopřejte jí pravidelnou péči

Pokožka na chodidlech je velmi jemná se sklonem k vysušování.  Zvláčňující krém na nohy Happy feet cream ji zvláční a dodá optimální výživu. Obsahuje olivový olej, vitamín E a panthenol se silnými regeneračními účinky. Zamezuje svědění a lehká vůně chodidla příjemně osvěží.

 

Doporučená masáž chodidel: Udělejte si čas na masáž a relaxujte. Krém na nohy lze využít i tímto způsobem. Vaše chodidla se vám díky této péči jistě odmění svou jemnou a provoněnou pokožkou. Nejlépe po koupeli se pohodlně usaďte do tureckého sedu – horní noha bude levá.

Nejprve nohy rozcvičte. Palce obou rukou položte na plosku – na polštářky pod ukazovákem a prostředníkem, ostatními prsty obejměte nárt. Palci protlačte plosku nahoru a prsty táhněte nárt dolů, abyste protáhli příčnou klenbu nohy.

Levou rukou uchopte nohu. Palec je na plosce a prsty na nártu, pevně držte. Pravý palec položte na plosku na polštářek pod palcem a protlačte tento kloub nahoru, zatímco ukazovákem a prostředníkem ohýbáte palec dolů. Opakujte u všech prstů nohy.

Nyní si naneste do rukou Happy Feet Cream a promněte. Vystrčte levou patu a udělejte „fajfku“. Levou ruku položte na nárt a pravou dlaní sjíždějte několikrát od paty přes plosku k prstům.

Obejměte prsty nárt a palce položte na patě vedle sebe. Palci silně projíždějte plosku k prstům v několika řadách od vnitřní hrany až k vnější.

Levou dlaní podložte prsty a jejich klouby na nártu. Pravým palcem zatlačte na polštářek pod palcem a obkružujte ho. Opakujte pod všemi prsty.

Palcem levé ruky se zapřete na plosce za kloub palce. Volný prsty levé ruky položte do žlábku na nártu mezi kosti vedoucí od palce a prsteníku a projeďte směrem ke kotníku. Postup opakujte i v ostatních žlábcích. Vystřídejte nohy a postup opakujte i na pravé noze.

Co udělat, abychom se neobávali zout boty třeba na návštěvě?

Známe to všichni a zejména v horkých dnech – po sundání obuvi nejsou příliš voňavé ani boty, ani naše chodidla. Osvěžte je sprejem na nohy a do bot Fresh shoes spray od Dermacolu. Po celých 24 hodin tak budete mít klid a vaše nohy i boty budou ošetřené, provoněné a chráněné před nepříjemným zápachem. Množení a růstu mikroorganismů, které rozkládají pot, zabraňuje obsažená aktivní látka Sensidin®DO. Chladivý mentol pokožku příjemně osvěží a uvolní unavená chodidla. Sprej rychle zasychá a můžete ho aplikovat na nohy i dovnitř obuvi dle potřeby. Ideální společník do nejen horkých letních dnů, ale třeba také po namáhavém dni.

 

A nyní můžete bez obav vyrazit ve svých oblíbených letních botkách!