Hurá (zpátky) do školy! Čas na nákup nové výbavy je tu

Hurá (zpátky) do školy! Čas na nákup nové výbavy je tu

Hurá (zpátky) do školy! Čas na nákup nové výbavy je tu

I když to některé naše ratolesti neslyší rády, období bezstarostného hraní si venku od rána do večera končí a blíží se začátek školního roku. Jednou z věcí, která je může trochu obměkčit a nesnadnou změnu jim zpříjemnit, je pořizování nového vybavení a pomůcek. Tato činnost nabírá na důležitosti zejména pokud máme doma prvňáčka, kterého to všechno čeká poprvé. Co je potřeba před začátkem září pořídit a podle čeho vybírat?

Obligátní otázkou, kterou dítko před nástupem do první třídy uslyší od všech tetiček a babiček, je „a už máš aktovku?“ Aktovka je něčím, co bude dítěti pár let dělat společnost, a tak by se její výběr neměl podcenit. „Základem jsou pevná vypolstrovaná záda, tvarovaná anatomicky a dostatečně široké ramenní popruhy a ergonomicky tvarované vrchní držadlo. Aktovka, zejména pro první třídu, by měla mít prsní pás – popruh, který pomáhá rozložit váhu aktovky,“ popisuje Milan Gába, spoluzakladatel PIXIE CREW, www.pixiecrew.cz. Děti často již v první třídě musí nosit velké množství sešitů, učebnic a dalších věcí, a tak je pro ně pohodlné zavazadlo opravdu důležité. Batoh či aktovka by měl mít oddělené kapsy na sešity, na svačinu a na láhev s pitím. Nechte dítě vybrat si aktovku s jeho oblíbeným motivem, je to to nejmenší, co můžete udělat pro to, aby chodilo do školy rádo. K batůžku pořiďte také vhodnou láhev na pití a box na svačinu.TIP: Pro holky – PIXIE CREW Školní aktovka s bílými puntíky

Cena: 1599 Kč

Váha: 800g

V balení aktovka - 55 MALÝCH BAREVNÝCH PIXIES (pixelů) ZDARMA
- 10 MALÝCH PIXIES (pixelů) S PÍSMENY ZDARMA
- 4 MULTIPIXELY (pixel o vel. 2x2 body) S OBRÁZKY ZDARMA

K dostání na www.pixiecrew.cz

Tato aktovka bude holčičky bavit. Díky barevným pixelům si na ni mohou vyskládat nový obrázek klidně každý den. Motiv bílých teček je stále aktuálním trendem. Aktovka zároveň potěší i rodiče, protože má zdravě vypolstrovanou zadní část a popruhy, které zajistí komfortní nošení bez zdravotních následků.TIP: Pro kluky PIXIE CREW Školní aktovka s pixely – Green Adventure

Cena: 1599 Kč

Váha: 800g

V balení aktovka - 55 MALÝCH BAREVNÝCH PIXIES (pixelů) ZDARMA
- 10 MALÝCH PIXIES (pixelů) S PÍSMENY ZDARMA
- 4 MULTIPIXELY (pixel o vel. 2x2 body) S OBRÁZKY ZDARMA

K dostání na www.pixiecrew.cz

Klasická barevná aktovka s motivem zelených a hnědých kostek bude kluky určitě bavit. Silikonová deska s trny navíc umožní vyskládat si přímo na aktovku vlastní obrázek. Aktovka má vypolstrovaná záda a dostatečně široké popruhy, a tak zajistí komfortní nošení a neničí dětem záda.

PIXIE CREW je relativně nová značka, která vyrábí zejména hračky, dárkové předměty a školní potřeby, které mají za cíl rozvíjet jemnou motoriku a kreativitu. Pomocí malých pixelů, které se nasazují na trny, si dítě na předmět může vytvářet své vlastní obrázky či je tvořit podle předlohy, kterou najde na internetu. „Produkty PIXIE CREW rozvíjejí kromě kreativity také jemnou motoriku, představivost, práci s předlohou, a také trochu základní počítání, protože si dítě musí umět spočítat správnou pozici pixelů,“ říká Milan Gába, spoluzakladatel PIXIE CREW, www.pixiecrew.czPenály a pouzdra

Ani nákup pouzdra by neměl být všední záležitostí. Měl by v něm být dostatečný prostor pro všechny psací potřeby a další pomůcky. Při výběru sáhněte raději po pouzdře, které je prázdné a výbavu do něj dokupte. Již vybavená pouzdra totiž nemívají příliš kvalitní obsah, který by také nemusel odpovídat potřebám vašeho dítěte. „Zkontrolujte, zda jsou všechny části pouzdra, které mají držet dohromady, pevně přišity či slepeny, pokud po pár měsících nechcete kupovat nové. Pro první a druhou třídu se doporučuje penál s organizérem – vede děti k pořádkumilovnosti, starší ročníky pak volí klasický penál bez organizéru nebo kombinaci malý organizér a jednokomorový penál,“ říká Milan Gába, spoluzakladatel PIXIE CREW, www.pixiecrew.cz.

TIP: PIXIE CREW Zeleno hnědý penál s pixely - https://www.pixiecrew.cz/pixie-crew-skolni-penal-minecraft-zeleno-hnedy

Cena: 399 Kč

V balení aktovka + 30 pixelů a 4 multipixely   

K dostání na www.pixiecrew.cz

Zdroj: www.pixiecrew.cz

Jednopatrový penál je ideální pro prvňáčky, kteří v něm najdou pohodlně vše, co potřebují. Zároveň je velmi praktický a díky své barvě nebude hned ušmudlaný. Na vnější straně má silikonovou desku s trny, na kterou si děti mohou vyskládat pomocí pixelů jakékoliv obrázky.Psací potřeby a výbava penálu

Pak přichází na řadu samotný obsah penálu. Jeho základem jsou tužky, pro prvňáčka se nejvíce hodí ty trojhranné, které mu pomohou si vytvořit správné návyky při psaní. K tužkám nesmí chybět kvalitní ořezávátko. Podobně jako tužky vybírejte i pastelky, tedy upřednostněte ty trojhranné. Ideální počet je 12 barev. Školákovi nesmí chybět pero. Vybírejte takové, které není potřeba plnit, čímž se vyhnete zbytečným potížím a nutné údržbě. Nikdo není neomylný, a tak nezapomeňte svého školáka vybavit gumou a zmizíkem. Kromě psacích potřeb by pouzdro mělo obsahovat také bezpečné nůžky, pravítko a později také kružítko. Doplňkovým obsahem mohou být třeba fixy či barevné gelovky.

Přezůvky

Mezi další potřebnou výbavu patří přezůvky a pytlík na ně. U mladších dětí na nižším stupni by se mělo jednat o pevnou obuv, aby se při běhání po školních chodbách nezranily, u starších to mohou být pantofle. Vždy ale platí, že by obuv měla být ergonomicky tvarovaná, správné velikosti a měl by v ní být dostatek prostoru na chodidlo, aby netlačila.

A co desky na sešity?

V minulosti bylo rozšířeno používání desek na sešity. Jejich nákup zvažte, v některých případech totiž mohou být zbytečnou zátěží navíc pro záda vašeho potomka. Aby se ze sešitů nestal salát, můžete místo desek pořidit třeba plastové obálky, na každý předmět jednu. Jde o mnohem elegantnější a méně zatěžující řešení.

Výtvarná výchova

Záleží na konkrétní škole, zda poskytuje pomůcky na výtvarnou výchovu či ne. V některých případech je budete muset sami nakoupit, případně pořídit i kufřík na jejich uchovávání. Jedná se většinou o vodové barvy, štětce, lepidlo a barevné papíry.

Tělocvik

Nezbytné bude určitě vhodné oblečení na tělocvik. Důraz klaďte hlavně na obuv, měla by být kvalitní, netlačit a zajistit absolutní pohodlí při pohybu. Dbejte na to, aby dítě oblečení na tělocvik pravidelně nosilo domů na vyprání.