Hromkočky se vracejí na televizní obrazovky

Hromkočky se vracejí na televizní obrazovky

Hromkočky se vracejí na televizní obrazovky

Hromkočky se vracejí na televizní obrazovky v novém animovaném seriálu Hromkočky hřmí!

Akcí nabitou animovanou komedii můžete sledovat na Cartoon Network už od 18. května!

Slyšíte to hřmění? To je řev vracejících se Hromkoček! Akčně-komediální seriál Hromkočky hřmí bude mít premiéru již 18. května 2020 pouze na Cartoon Network! Nový seriál s oblíbenými šelmami zůstává věrný své původní předloze. Lvíče a parta Hromkoček – Tygra, Panter, Geparda, WilyKit a WilyKat – jen o fous uniknou ze své náhle zničené domovské planety Thundera a ocitnou se na záhadném a exotickém místě nazvaném Třetí Země.

Lvíče, nově jmenovaný vůdce skupiny Hromkoček, se snaží šéfovat týmu a přimět ho společnými silami obydlovat svou novou domovskou planetu. Do cesty se jim ale postaví zvláštní seskupení divných stvoření a zloduchů. Jedním z nich je i ukrutný Mumm-Ra, podlý vládce Třetí Země, který nechce nechat nic a nikoho (dokonce ani Hromkočky!), aby překazily jeho tyranskou nadvládu nad planetou.
Nová animovaná komedie Hromkočky hřmí se pyšní skvělými momenty plnými akce a humoru ostrého jako břitva! Seriál divákům přináší svěží nové postavy a dynamický tón vyprávění, který znovu povolává věrnou fanouškovskou základnu těchto ikonických postaviček a zároveň představuje Hromkočky i zcela nové generaci diváků.
Producenty seriálu jsou Victor Courtright a Marly Halpern-Graser, výkonným producentem je Sam Register (Mladí Titáni do toho!).
Nepromeškejte toto dobrodružné a zábavné znovuzrození oblíbených Hromokoček! Seriál Hromokočky hřmí startuje už 18. května 2020 v 15:50. Sledovat jej můžete vždy od pondělí do pátku pouze na Cartoon Network!O Cartoon Network

Cartoon Network je divizí společnosti Warner Media a představuje světové číslo jedna v oblasti animovaných televizních seriálů. Kanál Cartoon Network nabízí dětem i celým rodinám ten nejlepší původní obsah, jako jsou seriály Ben 10, Craig od potoka, Steven Universe, Gumballův úžasný svět, Raketové holky či Mezi námi medvědy. Cartoon Network působí ve 187 zemích, sledovat ho může přes 450 miliónů domácností a jeho obsah byl přeložen do 33 světových jazyků. Díky tomu inspiruje novou generaci tvůrců a inovátorů, kterým ukazuje průnik mezi kreativitou a technologiemi. Oceňované sociální aktivity kanálu Cartoon Network s názvem Stop Bullying: Speak Up a CN Buddy Network (v ČR známé pod názvem CN Buddy: Buď kámoš, postav se šikaně) jsou často využívanými zdroji mezi dětmi a dospělými, kteří hledají nástroje na pomoc v boji proti šikaně.

WarnerMedia je přední společnost působící v zábavním průmyslu a médiích, která distribuuje prémiový a oblíbený obsah pocházející od širokého spektra tvůrců. WarnerMedia tento obsah předává globálnímu publiku prostřednictvím spotřebitelských značek: HBO, HBO Now, HBO Max, Warner Bros., TNT, TBS, truTV, CNN, DC, New Line, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a dalších. WarnerMedia je součástí AT&T Inc.

Hromkočky hřmí – rozhovor s producenty seriálu (Victor Courtright a Marly Halpern Graser)

Můžete nám nastínit, co předcházelo tvorbě seriálu Hromkočky hřmí?
Victor Courtright: Bavil jsem se s lidmi z Warner Bros. o tom, jaký seriál by rádi „oživili“ a už v té době jsem přemýšlel nad jednou konkrétní animovanou věcí – seriálem Hromkočky. Byl jsem tím nápadem tak nadšený, že jsem si hned po návratu domů začal na papír načrtávat jednotlivé postavy, které se mimochodem od finálního vzhledu postav nijak zvlášť neliší. S tvorbou jsem vlastně začal hned poté, co jsem s lidmi Warner Bros. probíral samotnou možnost oživení seriálu, nic ještě nebylo jisté.

Jaké změny můžeme v seriálu oproti jeho originální podobě z 80. let zaznamenat?
Marly Halpern Graser: Myslím, že největší úprava, kterou jsme provedli (a současně ji mohu bez okolků prozradit) je ta, že v našem seriálu není Snarf (jedna z postav seriálu) schopen mluvit.

Liší se nějak postavy ze starého a nového seriálu?
Victor Courtright: Řekl bych, že nejvíce se liší postava Tygry. V původním seriálu jsou Hromkočky velmi uzavřené a vážné, mají typickou osobnost hrdiny. A my jsme v původních postavách našli velké množství prvků, které mohou být v novém seriálu vytlačeny až do extrému. Například postava Tygry byla o trochu méně suverénní než některé další postavy a my jsme z ní svým způsobem udělali napjatou a zdrženlivou starší Hromkočku s více životními zkušenostmi. Ale myslím, že se to stále dost drží originálu.

Jaké klíčové aspekty jste si v této nové sérii připravili pro dnešní diváky?
Victor Courtright: Já původní sérii zbožňuji. Od 80. let, kdy tato show vyšla, se zábavné pořady značně vyvinuly a tón zábavy se změnil. A změnil se samozřejmě i můj osobní vkus. Zábavné obsahy jsou nyní mnohem rychlejší a mnohem více naládované vzrušením, detaily a tak podobně. Takže bych řekl, že více než cokoli jiného se změnilo celkové ladění seriálu – pozměnili a aktualizovali jsme ho tak, aby se na něj s radostí dívala i současná generace diváků. A přesně z toho jsem nadšený. Miluji energii a tempo toho seriálu. Z jedné jedenáctiminutové epizody si v nové sérii odnesete dvakrát či čtyřikrát více, než byste si odnesli ze stejně dlouhého dílu originální série.

Marly Halpern Graser: Ano, mnoho z toho, co v nové sérii děláme, je především to, že vezmeme příběh, se kterým si původní série poradila za 22 minut, zrychlíme ho a napěchujeme do 11 minut. A pak se pokusíme celý příběh odvyprávět dvakrát tak rychle.

Co mohou od nového seriálu očekávat ti, kteří už Hromkočky znají a ti, kteří se s nimi setkávají poprvé?
Victor Courtright: Postavy z původního seriálu jsou hrozně vtipné a já je jako dítě absolutně zbožňoval – a teď v podstatě děláme jen to, že vezmeme původní sérii, dost ji přeženeme a hrajeme si s jednotlivými postavami, které posouváme do extrémů. Ale doufám, že podstata postav se nám podařila zachovat stejná – především pak u Pantera, malých Hromkoček, Gepardy a tak. Zaměřujeme se na některé prvky, které byly v originální sérii mnohem menší a stavíme z nich plné charakterové rysy. Jako fanoušek původního seriálu můžu rozhodně říct, že jsem s tím, co s postavami děláme, spokojený. Mám pocit, že je to posouvá do nové doby a upřímně doufám, že se do nich zamilují i současní diváci. A třeba se časem vrátí i k té původní sérii z 80. let.

Jsou v nové sérii nějaká překvapení, na která se diváci mohou těšit?
Marly Halpern Graser: Doufejme, že všechny díly budou pro diváky příjemným překvapením! V první polovině první řady by se diváci měli zaměřit především na to, jak se Hromkočky poprvé setkají s Mumm-Rou. Ten je nejprve velice mocný, pak je poražen a následně už takovou moc nemá. A první díly jsou hlavně o tom, jak Mumm-Ra získává zpět svou sílu, jak se opět stává hrozbou a začíná být znovu tak nebezpečný, jako když ho Hromkočky poprvé potkaly. Řekl bych, že diváci by tomuto měli věnovat pozornost, budou příjemně překvapení.

Jak zatím diváci reagují na nápad “spinoffu”, který navazuje na legendární klasiku z 80. let?
Victor Courtright: Zcela evidentně existují fanoušci původní série z 80. let, kteří sledovali i show z roku 2011 a už mají v hlavě zakódováno, kdo jsou Hromkočky – a já doufám, že lidé jako já, kteří na tomto seriálu vyrostli, budou také zvědaví a podívají se, co jsme s původními postavami v seriálu Hromkočky hřmí udělali. Beru to tak, že současný seriál je jakousi oslavou původní série a doufám, že se diváci naladí na stejnou vlnu a rádi na televizních obrazovkách opět uvidí staré známé postavy.

Viděli jste původní seriál i v dospělosti?
Victor Courtright: Ano, když jsem byl malý, sledoval jsem seriál tak moc, jak jsem jen mohl, ale stejně mi sem tam nějaký díl utekl. Nikdy jsem neviděl všechny díly tak, jak mají jít správně za sebou. A na vysoké škole, když jsem docházel do kurzu animace, jsem si na Hromkočky znovu vzpomněl. Sledovali jsme celý seriál a já byl úplně uchvácen filozofií té animace. Od té doby jsem celý seriál viděl víckrát.

Marly Harpen Graser: Já vlastně viděl Hromkočky poprvé až v dospělosti. Jako dítě jsem to nesledoval. Začínal jsem zrovna pracovat pro Warner Bros. Animation, když v roce 2011 pracovali na další verzi Hromkoček. Moji kolegové na té nové verzi pracovali a já si od nich vzal nějaká DVD té staré verze z 80. let. Takže poprvé jsem Hromkočky viděl v roce 2011. O pár let později jsem potkal Victora a spolu s ním vytvořil tuto novou verzi, která je podle mě skvělá.

Která postava ze seriálu je vám nejvíce podobná a proč?
Victor Courtright: Řekl bych, že my všichni chceme být Lvíče. Takže má odpověď zní Lvíče.
Marly Harpen Graser: A já bych byl nejspíš Tygra, protože jsem trochu ustaraný.