Horozelec Jaroš bude učit děti zodpovědnosti!

Horozelec Jaroš bude učit děti zodpovědnosti!

Horozelec Jaroš bude učit děti zodpovědnosti!

Organizace Lata, která skrze dobrovolnické programy pomáhá ohroženým mladým lidem, získala nového patrona. Stal se jím horolezec Radek Jaroš. ,,Nejsem milionář, ale můžu pomoct jinak, jde i o motivaci. Kde je vůle, tam je cesta,"říká ke své nové roli.

Mladí lidé ve věku 13 - 26 let, kteří mají potíže doma, ve škole, s vrstevníky, s vlastní identitou... To jsou klienti neziskové organizace Lata. Spolu se svými dobrovolníky jim už dvacátým rokem pomáhá zvládnout těžkou životní situaci, posílit samostatnost a dostat se tak na správnou cestu. Nově se do jejích aktivit zapojí také Radek Jaroš, horolezec, který se právě chystá ke zdolání poslední chybějící osmitisícovky. ,,Vážíme si toho, že se Radek stal naším patronem, protože pro naše klienty může být vzorem jeho odhodlání, cílevědomost a síla překonávat nečekané překážky," uvádí ředitelka Laty Markéta Ježková.

Radek Jaroš

,,Zospovědnost za sebe sama je na každém z nás, každý se musí snažit a jít za svým Everestem. Nebývá to snadné, nemusí to vyjít napoprvé, ale důležité je, vytrvat a jít dál," vysvětluje Jaroš, čím by chtěl děti a mladé lidi inspirovat. ,,Věřím, že někoho motivuju a posunu v životě dál. KL zodpovědnosti za sebe a za svoje konání," dodává.

Spolupráce Laty a Radka Jaroše navazuje na prosincovou benefiční dražbu hrníčků, do které horolezec věnoval dvůj expediční šálek na kávu. Dražily se i hrníčky dalších osobností z řad herců, zpěváků a sportovců. Akce vynesla 4624 korun. Vybrané prostředky podpoří provoz a projekty na pomoc ohrožebýn dětem a mládeži.

Radek Jaroš s Latou spolupracoval už v minulosti.