Hitem Vánoc je postýlka, která roste spolu s dětmi

Hitem Vánoc je postýlka, která roste spolu s dětmi

Hitem Vánoc je postýlka, která roste spolu s dětmi

Zaoblené rohy, elegantní a čisté linie, kvalitní dřevo, nadčasový styl i jemné detaily v podobě efektních kožených úchytek a vyfrézovaných věšáků. Vše zároveň funkční, praktické a také zářivě optimistické a hezké, jak jenom skandinávský design umí být. Taková je značka minimalistického dánského nábytku pro děti Oliver Furniture, který se v těchto dnech nově objevuje v České republice. Nábytek dostupný zatím zejména na severu a na západě od našich hranic se tak poprvé v celé šíři představuje na trhu ve střední Evropě. „Hitem je zejména dětská postel tři v jednom, kterou lze nastavit do tří různých velikostí,“ říká Šárka Richtrová z pražského studia Viabel, které dánskou značku exkluzivně zastupuje.

2_Postýlka Mini+ pro mladší dítě_komoda a židlička Oliver Furniture_foto Viabel_repro zdarma

3_Postýlka Mini+ v podobě vysoké postele se zábranou, schůdky a prostorem na hraní_foto Viabel_repro zdarma

Postýlka Mini+ je unikátní tím, že se dá upravit do tří dalších, rozměrově odlišných postelí. Nastavit ji lze podle toho, jak dítě roste: od miminka, až po devítileté dítě. A pokud se přidá další díl, vznikne z ní polovysoká postel pro teenagera, kterou lze využít jako současně i jako hrací kout či další úložný prostor. „Do dětských pokojů jde o velmi hezké, praktické a také ekonomické řešení. Tahle novinka na trhu má určitě budoucnost,“ dodává Šárka Richtrová, jejíž studio Viabel se víc než dvanáct let specializuje právě na navrhování a zařizování dětských pokojů a heren.  

6_Postel či pohovka z nové kolekce značky Oliver Furniture_foto Viabel_repro zdarma

9_Nábytek do dětského pokoje pro miminko od Oliver Furniture_foto Viabel_repro zdarma

Skandinávský duch bezpečí a pohody

Nábytek Oliver Furniture má čistý a jednoduchý design. Představuje se v kombinaci bílé barvy a dřevěného masivu. Odráží tak design země, jejíž obyvatelé milují a ctí přírodu. A kde žijí i podle statistik nejšťastnější lidé v Evropě. Styl elegantního a praktického nábytku evokuje vzpomínky na čas strávený v rodinném kruhu, kde se lidé cítí v bezpečí a v pohodě. Všechen nábytek je vyroben v továrnách v Evropské unii a je z kvalitního dřeva, pocházejícího výhradně z evropských lesů. A podle skandinávské tradice je vždy vytvořen tak, aby přetrval celé generace.  „Sám výrobce na něj dává až pětiletou záruku. Což je u dětského nábytku velmi neobvyklé. Ale určitě ví, proč to dělá,“ uvádí Šárka Richtrová.

10_lavice s úložným prostorem Oliver Furniture_foto Viabel_repro zdarma

Rozsvícená bílá

Barevně jednoduchý design dánského nábytku se dá podle Richtrové rozsvítit barevnými doplňky, tapetami a světýlky. „S jednoduchým minimalistickým designem se dá zajímavě pracovat a lze ho hezky sladit s doplňky do jednotného, esteticky i prakticky optimálního výsledku. Barevné kompozice rádi vytváříme přímo pro konkrétní pokojíček a ještě raději u toho máme kromě rodičů i děti, které do navrhování vnášejí často velmi dobré nápady. Čistá univerzální bílá se dá kombinovat se škálou mnoha pastelových barev, ze kterých lze vytvářet krásně sladěné kombinace,“ říká Šárka Richtrová.

14_Prosklený kabinet od Oliver Furniture_foto Viabel_repro zdarma

www.viabel.cz


Značku Oliver Furniture založil v roce 2003 truhlář a designér Søren Rørbæk a vložil do ní to nejlepší ze skandinávské tradice: jednoduchost a čistotu linií, vysoce kvalitní řemeslo a funkční design. Nábytek určený pro snadný život moderní rodiny připomíná, že štěstí i krása jsou vlastně velmi prosté. A že i bydlení nám může přivoalt pocit bezstarostných letní dnů, modrého nebe, spršek mořských vln, lesního chladu i pohodlí a klidného času stráveného s přáteli a rodinou. Firma sídlí na severu Kodaně a vedle domovského Dánska a blízkého Švédska a Norska je značka zastoupena zejména ve vybraných obchodech v západní Evropě (Německo, Holandsko, Belgie, Velká Británie, Rakousko, Itálie, Španělsko). Výjimku dosud tvořila pouze Varšava a nyní se nově nábytek Oliver Furniture začíná prodávat také v Praze.