Hitchcockovo PSYCHO na Blu-ray u BONTONFILMU

Hitchcockovo PSYCHO na Blu-ray u BONTONFILMU

Hitchcockovo PSYCHO na Blu-ray u BONTONFILMU

PSYCHO (1960)

Klasika všech klasik, Hitchcockův černobílý mysteriózní thriller natočený podle stejnojmenné knižní předlohy od Roberta Blocha Psycho právě vychází v Blu-ray edici Nezapomenutelné filmy u Bontonfilmu.

Anthony Perkins jako duševně nemocný Norman Bates. Jeho starý ponurý dům slouží jako příležitostný motel a rozhodně není místem klidného odpočinku. O tom se přesvědčí i Marion Craneová (Janet Leigh). Soukromý detektiv (Martin Balsam) a Marionina sestra (Vera Miles) se vydávají po stopách zmizelé mladé Marion. Smrtelné napětí stoupá, až nakonec vyústí ve strašný a nevyhnutelný závěr.

Režie: Alfred Hitchcock

Hrají: Anthony Perkins, Vera Miles, Martin Balsam, Janet Leigh a další

Synopse: Marion Craneová, sekretářka z Phoenixu, chce změnit svůj život. Jej největší touhou je zanechat stereotypní práce a začít nanovo s milencem Samem Loomisem. To ale není jednoduché, protože Sam má finanční závazky vůči své bývalé manželce. Marion proto zpronevěří značnou finanční částku z realitní kanceláře, ve které pracuje, a vydá sa za Samem do Kalifornie. Na útěku po dlouhé jízdě najde útočiště před bouřkou v opuštěném motelu, který vlastní matka a syn Batesovi. Po Marion pátrá nejen policie, ale i její sestra a soukromý detektiv Milton Arbogast. Spolu odhalují hrozivé okolnosti jejího zmizení i smrtelné tajemství, které skrývá starý ponurý dům a opuštěný motel vedený duševně narušeným Normanem Batesem.

Délka: 109 min

Cena BD: 399 Kč