Helena Vondráčková/ Diamantová kolekce – jedinečný komplet pěti tematických alb!

Helena Vondráčková/ Diamantová kolekce – jedinečný komplet pěti tematických alb!

Helena Vondráčková/ Diamantová kolekce – jedinečný komplet pěti tematických alb!

Helena Vondráčková/ Diamantová kolekce – jedinečný komplet pěti tematických alb! 105 písní, 9 nových nahrávek!

DIAMANTOVÁ KOLEKCE Heleny Vondráčkové je dosud nejrozsáhlejším výběrem písní interpretky, jejíž nezaměnitelný hlas provází v této zemi několik generací. Soubor 5CD vydává Supraphon u příležitosti jejího životního jubilea a tímto mapuje její dlouhou a neobyčejnou kariéru.

Helena Vondráčková je mezinárodně nejúspěšnější českou zpěvačkou a bezpochyby jednou z našich nejuniverzálnějších zpěvaček v tom nejlepším slova smyslu. Během své kariéry nazpívala na 1500 písní, vydala 62 sólových alb pro český trh a dalších 18 pro zahraničí, včetně tří LP pro Japonsko. Pro televizi natočila nespočet hudebních recitálů a zábavných pořadů. Její písně zazněly v mnoha filmech a seriálech, připomeňme pohádku Šíleně smutná princezna, oblíbenou Noc na Karlštejně nebo komedii století S tebou mě baví svět. V poslední době dělá radost i nejmenším divákům, pro které nadabovala několik animovaných pohádek. V Helenině repertoáru najdeme taneční písně, popové balady, standardy i písně ovlivněné folkem, jazzem nebo šansonově laděné skladby, jako na jejím nedávno vydaném albu Dávno vím svý. Heleninu zpěvu tleskali diváci na pěti kontinentech. Vystupovala v nejproslulejších koncertních halách (Carnegie Hall v New Yorku, pařížská Olympia) či na festivalech s mnohatisícovým publikem od Brazílie až po Japonsko.

Zvláštní kapitolu kariéry Heleny Vondráčkové tvoří muzikály. Od počátku devadesátých let zazářila v několika světových i českých inscenacích. Ať už to byla Fantine (Les Miserables), Dolly Leviová (Hello, Dolly!), Donna Sheridanová (Mamma Mia!), Grizabella (Cats) nebo Evelýna (Baron Prášil), za kterou získala širší nominaci na cenu Thálie. I v letošním roce na tomto pomyslném seznamu přibude nová položka – Královna Anna (Muž se železnou maskou).

Každé z 5 CD představuje Helenu Vondráčkovou v jiné hudební poloze. Počátky její kariéry s písničkami z let šedesátých připomene první disk. Na druhém disku najdete nejslavnější duety s partnery pěveckými i hereckými. Třetí disk vzdává poctu fenomenálnímu textaři Zdeňku Borovcovi, který pro Helenu napsal přes 160 písňových textů. Na čtvrtém disku se Helena představuje jako interpretka muzikálových a filmových melodií. A pátý disk obsahuje výběr písní z celé její umělecké dráhy.

Popularita Heleny Vondráčkové daleko přesahuje hranice České republiky. A její nesporný talent a vysoká profesionalita z ní dělají výjimečnou osobnost naší hudební scény, což dokazuje i tato Diamantová kolekce.

https://www.supraphonline.cz/album/310860-diamantova-kolekce