Hasiči - knižní zpověď profesionálního hasiče

Hasiči - knižní zpověď profesionálního hasiče

Hasiči - knižní zpověď profesionálního hasiče

Ve vydavatelství Mladá fronta vychází knižní novinka Hasiči. Praha 26. září 2019 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka s názvem Hasiči. Kniha je osobním příběhem profesionálního hasiče Romana Kutálka.

Kniha je autentickým záznamem vzpomínek profesionálního hasiče, táty a člověka, který ve své profesi našel svou druhou rodinu. Díky tomuto povolání si splnil svůj klukovský sen a jeho život se stal jedním velkým dobrodružstvím plným adrenalinu a emocí. Kniha vznikala primárně jako dárek pro syna, v průběhu psaní si však autor dal za cíl seznámit s hasičskou profesí i širší veřejnost. Příběhy na základě skutečných událostí z let 2001–2018 jsou napsány volnou formou. Popisují život na stanici ve chvílích, kdy není ostrý výjezd, ale i okamžiky, kdy se rozezní poplach a život ve vteřině nabírá zcela jiné obrátky. V neposlední řadě je tato kniha určena i těm, kteří přemýšlí, jestli vstoupí do řad hasičské komunity a při zaznění poplachu obléknou zásahový oblek, boty, přilbu a poběží tam, odkud se už možná nikdy nevrátí.

Více o knize zde: https://www.kniha.cz/detail/kniha-526484-hasici

Více o autorovi: ROMAN KUTÁLEK (1976) je od roku 2000 profesionálním hasičem. Psaní této knihy považoval za určitou formu terapie. Největší inspiraci čerpá nejen ve své práci, ale často v přírodě, kde se nechává fascinovat zázraky života. Přestože se kolem nás někdy dějí smutné věci, má za to, že žije v ráji.