Hanwag Bunion – pro pohodlný krok a radost z chůze bez bolesti

Hanwag Bunion – pro pohodlný krok a radost z chůze bez bolesti

Hanwag Bunion – pro pohodlný krok a radost z chůze bez bolesti

Již 100 let jsou boty Hanwag známé svými výjimečnými střihy. Kategorie Bunion je určena lidem trpícím vbočenými palci (hallux valgus). Díky speciálně navrženému kopytu nabízí bavorský výrobce další perfektní střih a zároveň je zase o krok blíže ke svému cíli – mít perfektně padnoucí boty opravdu pro každého.

Stavba lidského chodidla je vskutku složitá. Žádná jiná část těla není vybavena takovým množstvím senzorů, které by informovaly mozek o povrchu, po kterém chodíme. Denně plní náročnou funkci – při pohybu je na ně naloženo až trojnásobné množství naší hmotnosti. Klenba chodidla, vazy i svaly spolupracují na tlumení a rozložení zátěže. Pokud je však některá z kostí mimo svou správnou pozici, může dojít k závažným problémům, bolestem a celkovému diskomfortu.

Hallux valgus neboli vbočený palec patří k nejrozšířenějším ortopedickým problémům na světě. „Jde o častou obtíž u boulderistů, lezců, tanečníků nebo krasobruslařů – důvodem je těsná sportovní obuv a způsob zatěžování chodidla při sportu,“ vysvětluje Mgr. Petra Valouchová, Ph. D., vedoucí fyzioterapeut Centra pohybové medicíny P. Koláře.

Hallux valgus se ale nevyhýbá ani běžné populaci, u níž se pojí příčiny genetické a vývojové, které souvisí se způsobem zatěžování celé dolní končetiny. Mnohem častěji přitom tento problém postihuje ženy než muže. „Jakmile se objeví první známky potíží, tedy vznik kloubního výrůstku, tzv. bunionu, noha současně začne trpět snižováním příčné klenby. V tu chvíli je potřeba vždy volit obuv s dostatečně širokou kaplí pro přednoží a také si vybírat obuv s hladkými švy v oblasti kloubu palce,“ doplňuje Valouchová a uzavírá: „Nošením příliš těsných nebo nepohodlných bot, například na vysokých podpatcích, se hallux valgus vyvíjí rychleji a může způsobit omezení pohyblivosti palcového kloubu a následně nepříjemnou bolest při chůzi.“

Obuv navržená podle jedinečného kopyta Hanwag Bunion poskytuje dostatek místa v oblasti kloubu palce a zajišťuje lidem trpícím hallux valgus pohodlný krok. Široká řada modelů Bunion rozdělených do několika kategorií nabízí jak boty pro vysokohorské výšlapy, tak modely vhodné na lehkou turistiku i každodenní užití. Prostor v oblasti špičky je u modelů Bunion vyšší, aby měly všechny prsty opravdu dostatek místa. Na vnitřní straně boty v oblasti chodidla a kloubu palce navíc nejsou žádné švy, aby se eliminovalo riziko otlaku či odření.

Bunion Trek Last

Modely Bunion Trek Last vycházejí ze sportovně střiženého kopyta našich populárních trekových bot Tatra. Bunion verze je upravena tak, aby poskytovala více prostoru v oblasti kloubu palce. Všechny naše Bunion Trek modely jsou extrémně pohodlné a nabízejí perfektní střih, který ocení především ti, kteří trpí vbočenými palci (hallux valgus). Jsou odolné, zajišťují správný a pevný došlap a hodí se na rozmanité typy výprav – ať už jde o vysokohorskou túru nebo čtyřtýdenní trek „na těžko“ se spaním pod stanem ve volné přírodě.

TIP: Alta Bunion GTX

Vysoké lehké trekové boty ideální pro lidi s hallux valgus. Jsou pohodlné, ale zároveň dostatečně odolné, aby obstály i v mírně náročném terénu. Svršek je z kvalitní měkké kůže, podšívka je opatřena Gore-Tex membránou. Podrážka Vibram Ultra Grip zaručuje skvělou trakci a stabilní krok. K dostání v dámské i pánské variantě.

Doporučená cena: 6 490 Kč

TIP: Tatra II Bunion GTX

Mimořádně pohodlné trekové boty s praktickými detaily, extra prostorem v oblasti prstů a lehkou, odolnou konstrukcí. Vyztužená mezipodešev pod patou tlumí otřesy a zvyšuje tak komfort při chůzi. Svršek boty je z voskované nubukové kůže, nechybí podšívka s Gore-Tex membránou a Vibram podešev, která vás podrží i v náročném kamenitém terénu. Špička i pata boty jsou chráněny obsázkou proti okopání. K dostání v dámské i pánské variantě.

Doporučená cena: 7 190 Kč

Bunion Hike Last

Nové kopyto Bunion Hike Last vychází z našeho kopyta StraightFit Last, ale je o 3 mm širší a má snížený sklon paty. Kromě většího prostoru pro kloub palce nabízí tento model více místa i pro všechny ostatní prsty – to ocení především lidé s hallux valgus nebo širšími chodidly. Bunion Hike Last kopyto používáme u nízkých a kotníkových modelů z řad Travel a Hike, tedy u bot, které se skvěle hodí jak na kratší treky a výlety, tak na běžné každodenní nošení.

TIP: Valungo Bunion

Pohodlné, lehké celokožené boty s prodyšnou koženou podšívkou a větším prostorem v oblasti kloubu palce ocení každý, koho trápí nepříjemný problém zvaný hallux valgus. Model je ideální pro každodenní nošení, cestování i dlouhé výlety v lehkém terénu. K dostání v dámské i pánské variantě.

Doporučená cena: 5 490 Kč