Hana Vagnerová na kole v komedii Bajkeři

Hana Vagnerová na kole v komedii Bajkeři

Hana Vagnerová na kole v komedii Bajkeři

Hana Vagnerová na kole v komedii Bajkeři

„Jak přepadla přes řidítka…“

Komedie Bajkeři režiséra Martina Koppa podle scénáře Petra Kolečka vstoupila do kin již 19. října.

Na trochu nedobrovolném cyklovýletě se v ní ocitne trojice hlavních hrdinů David (Adam Mišík), Jáchym (Jan Komínek), a Saša (Vojtěch Machuta) pod vedením Hany Vagnerové. Hanka hraje Terezu, přítelkyni Davidova otce (Tomáš Matonoha), která klukům pomáhá odhalit, že život se může žít i jinde, než na počítači. „Na začátku jsme všichni trochu kňučeli, protože jsme se na kolech obouchali, já jsem se například učila smyk a zmáčkla jsem přední brzdu místo zadní, takže jsem přelítla přes řidítka,“ prozrazuje Hana Vagnerová.

Nicméně její vztah k cyklistice je… „Veskrze kladný,“ směje se. „Celá moje rodina totiž jezdí na kolech a já sama jsem hodně jezdila už jako malá. Táta jezdí hodně moc, ségra jezdí hodně moc, jenom já jsem přestala, naposledy jsem jela asi před deseti lety, tedy pokud nepočítám městská kola, která občas využiju.“ Hanka podobně jako ostatní herci na kole při natáčení skutečně najela kolem 90 kilometrů. V nejtěžších scénách ji zastupovala dublérka, profesionální jezdkyně Kateřina Tóthová, která za Hanku jezdila i technicky náročné scény v bikeparku.

Co jí před natáčením poradil kolega Pavel Nečas? A jaká je její postava ve filmu? Uvidíte na videu

Video s Hanou Vagnerovou obsahuje úryvky písně One Life, jejíž práva vlastní společnost Universal Music. Video v MP4 proto nedoporučujeme nahrávat na sociální sítě (Facebook/YouTube).