Hamlet z hokejové branky, obávaná novinářka a exkluzivní dohazovačka

Hamlet z hokejové branky, obávaná novinářka a exkluzivní dohazovačka

Hamlet z hokejové branky, obávaná novinářka a exkluzivní dohazovačka

Show Jana Krause: Hamlet z hokejové branky, obávaná novinářka a exkluzivní dohazovačka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Patrik Děrgel, novinářka Daniela Drtinová a dohazovačka Katarína Němcová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. dubna ve 21.35 na Primě.

 

Prvním hostem, který dnes přichází ke zpovědi u Jana Krause, je mladý, talentovaný herec Patrik Děrgel, který se před studiem herectví nejdříve na konzervatoři v Ostravě a poté na pražské DAMU aktivně věnoval hokeji, byl brankařem. „Během studia na DAMU jsem začal hrát ve Švandově divadle a také jsem měl nějaké role ve filmu, což se na škole moc nelíbilo, takže jsem ji nedodělal. Stačil jsem si jen čuchnout, ale bylo to super,“ říká herec, který je v současnosti členem souboru ND v Praze, a dodává: „Nechci dávat nikomu žádný návod, jako že to jde i bez DAMU, protože si myslím, že je to potřeba.“ Za dob svého působení ve Švandově divadle se proslavil především rolí Hamleta, za níž dostal Cenu Alfréda Radoka a byl nominován i na Cenu Thálie. „Byl jsem z toho hodně nervózní. Když přijdete a vidíte Hamlet – Patrik Děrgel… A pak se setkáváte s takovými těmi reakcemi: tak vy teď zkoušíte toho Hamleta, no na to já radši ani nepůjdu, já si to nechci kazit, já jsem viděl Němce a to byla pecka,“ vzpomíná Patrik, na něhož Jan Kraus prozradí, že by se měl již brzy stát otcem. „Čím víc se to blíží, tím víc se těším,“ svěřuje se umělec, ačkoli stále ještě neví, zda bude tatínkem holčičky či chlapečka: „Teď jsme zhruba v půlce, ale jakmile to půjde, chci znát pohlaví.“ Ke svému hereckému řemeslu začíná Patrik Děrgel nyní ještě přidávat zpěv, a sice v doprovodu své kapely Ema. „Hrajeme už dva roky, ale moc nekoncertujeme. Teď tedy budeme mít 7. května koncert v La Fabrice, což je pro nás velká věc. My jsme vždycky hráli ve dvou někde ve zkušebně, kdo šel okolo, tak si nás poslechl. A teď už nás je sedm. Muziku si skládáme sami, já píšu texty,“ přibližuje Patrik svou kapelu, o níž říká, že není stylově vyhraněná, ale že hrajou to, co se jim zrovna líbí. Ostatně diváci budou moct stylovost kapely posoudit sami.

 

Druhým hostem je novinářka a moderátorka Daniela Drtinová, divákům po dlouhá léta známá jako tvář veřejnoprávní televize, odkud však již před dvěma lety odešla a založila se svými kolegy vlastní internetové vysílání. „Ve mně je nás víc těch Danielek,“ říká novinářka v reakci na udivenou poznámkou Jana Krause o tom, že ji jednou s úžasem sledoval tancovat hip hop, a pokračuje ve svém sebezpytu: „Ta, co dělá zpravodajství, je taková přísná a analytická, taková ta první, co sem přišla. Pak je Danielka tančící, to je ta co dělala ten hip hop. Ta když občas táhne Prahou, tak ta první, přísná Danielka jen třeští oči.“ Ať již se skrývá uvnitř Daniely Drtinové kdokoli, nelze jí podle moderátorových slov upřít pevné a příkladné morální postoje. Její problémy ve veřejnoprávní televizi, kde byla zaměstnaná 23 let, začaly již asi půl roku před jejím odchodem, předzvěstí bylo to, že ji odstranili ze zpravodajství. „Chtěla bych k tomu říct to, že možná ještě úctyhodnější byl postoj mých mužských kolegů, kteří se mě zastali, což se v téhle zemi moc neděje. Byla jsem z toho hodně dojatá a cítila jsem vnitřní závazek ve vztahu k nim, protože tohle se prostě nestává úplně běžně,“ říká na adresu svých kolegů, kteří ji nejen podpořili, ale spolu s ní také odešli. Daniela podle svých slov dnes již vůbec nesleduje hlavní zpravodajské pořady svého bývalého zaměstnavatele, což prý není otázkou zahořklosti, ale toho, že nemá čas. A to, že je zpravodajství této televize spíše mužskou doménou, ji také nepřekvapuje: „Je zvláštní, že zrovna těch ženských moderátorek se ti chlapi tak bojí. Ovšem i kolegové editoři to možná posilují. Já jsem kdysi měla ve studiu Michaela Kocába, v době kdy byl ministrem pro lidská práva, a ten náš rozhovor byl docela ostrej. A můj editor mě měl na sluchátku, byl tedy přítomnej a korigoval mě během rozhovoru. A korigoval mě způsobem – jdi do něj, jdi do něj! Tak já jsem šla do Kocába, skončilo to, my jsme ho trochu rozdrtili a Michael Kocáb na konci vstal a říkal tomu editorovi – heleďte se, to už bylo trochu moc, ona do mě strašně šla, já jsem to nemohl pořádně vysvětlit. A já jsem byla ve studiu a slyším ten rozhovor, a najednou ten můj kolega editor říká – ona je hrozná, my se jí taky všichni bojíme v kanceláři.“ Jaký je její názor na přehršel informací, které se na nás dnes a denně valí? „Informací je strašně moc, jsou fragmentované a neskládají se v žádný celek. A lidé jsou z toho zmatení, takže najít nějakou podstatu, kterou chcete předat tak, aby to člověku dalo něco uceleného, a ne zase jen další fragment pro zábavu, je hrozně těžké. Ale jde to,“ říká na závěr Daniela Drtinová, která je plná profesního odhodlání a energie.

 

Závěr večera bude patřit lásce a třetímu hostovi – Kataríně Němcové, majitelce a zakladatelce matchmakingové agentury, tedy jakési exkluzivní seznamce na nejvyšší úrovni. „Lidé, se kterými pracujeme, musí mít určitou kvalitu. A pokud jde o ženaté, ti u nás nemají šanci, musí si nejprve vyřešit svoji minulost,“ říká rozhodně paní Němcová a popisuje, jak její služba funguje: „Nejprve si dáme schůzku, devadesátiminutovou vstupní konzultaci, která mi slouží pro pochopení té konkrétní situace, jak to ten člověk aktuálně má, co hledá.“ Součástí služeb agentury paní Kataríny jsou pak hromadné seznamovací akce, v rámci kterých probíhají různé zajímavé aktivity a zábavný program. Hledání partnera či partnerky však může být i zcela privátní záležitostí. „Vyplníte dotazník a my na základě analýzy vytvoříme váš kompletní profil, rozebereme vaši osobnost a povahu, zjistíme, co potřebujete, a budeme se vás snažit prodat,“ přibližuje podnikatelka princip řízeného hledání partnera neboli balíčku na míru. A jak by strategie výběru potencionální partnerky vypadala podle Jana Krause? To se dozvíte již dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!