Hamlet a další hry v podání legendární Royal Shakespeare Company v Kině Dlabačov

Hamlet a další hry v podání legendární Royal Shakespeare Company v Kině Dlabačov

Hamlet a další hry v podání legendární Royal Shakespeare Company v Kině Dlabačov

Kulturní tip: Zhlédněte Hamleta a další hry v podání Royal Shakespeare Company v pohodlí Kina Dlabačov

Royal Shakespeare Company je jedním ze světově nejuznávanějších divadelních souborů a v Shakespearově rodném městě Stratford-upon-Avon se dílům slavného rodáka věnuje už víc než jedno století. Špičkově nastudovaná představení v podání RSC si mohou návštěvníci nyní vychutnat také v Kině Dlabačov na Praze 6 na velkém plátně v digitálním rozlišení 4K, opatřená českými titulky.

 

Jako první bude v neděli 2. 10. od 19.30 uvedeno představení Hamlet, následovat bude 6. 11. Cymbelín a poslední letošní projekcí bude 4. 12. Král Lear.

Cena lístku na jednotlivá představení je 250 Kč. Na pokladně Kina Dlabačov je rovněž možné také zakoupit zvýhodněnou abonentku na všechna představení ve výši 600 Kč, která může potěšit jako pěkný dárek.

Hamlet – 2. 10. od 19.30, Kino Dlabačov

Hamletovi leží svět u nohou. Je mladý, zdravý a žije hedonistický život na studiích v zahraničí. Pak ho ale zasáhne smrt otce. Vrací se domů, kde zjišťuje,
že se všechno od základů změnilo, jeho jistoty jsou pryč a jeho domov je najednou úplneě cizí. Hledá své místo v novém světě a čelí drsným rozhodnutím. Podvolit se, nebo čelit nespravedlnosti nové reality? Téma vlastní smrtelnosti a nedokonalého světa je aktuální i v moderní době. V režii Simona Godwina se v roli Hamleta představí Paapa Essiedu.

Vstupenky k dispozici na www.dlabacov.cz

Další představení Royal Shakespeare Company v Kině Dlabačov:

• 6. 11. 19.30 Cymbelín

• 4. 12. 19. 30 Král Lear

Multifunkční centrum Dlabačov

Multifunkční centrum Dlabačov, jediné kino na Praze 6, situované v břevnovské dominantě hotelu Orea Pyramida, se v roce 2015 vrátilo na kulturní mapu Prahy. Kromě pestré filmové nabídky Kina Dlabačov, jehož sál je vybaven nejnovější technologií digitální projekce s vysokým rozlišením 4K, jsou součástí programu také divadelní představení, koncerty, výstavy a další kulturní akce. V předsálí je otevřena kavárna. Prostor je rovněž možné pronajmout pro jakoukoli obchodní, kulturní nebo soukromou akci.