Gorilí samec Richard slaví 25. narozeniny!

Gorilí samec Richard slaví 25. narozeniny!

Gorilí samec Richard slaví 25. narozeniny!

Gorilí samec Richard slaví 25. narozeniny!

Ve středu 9. listopadu oslaví stříbrohřbetý gorilí samec Richard své 25. narozeniny. Oslava se uskuteční v Pavilonu goril, kde chovatelé Richardovi ve 14.30 předají narozeninový dort a k jeho jubileu mu pogratuluje multižánrový umělec Vladimir 518.


 V Zoo Praha se Richardovi narodilo celkem šest potomků. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vůdčí samec skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý samec Richard, se narodil v roce 1991 v německé Zoo Frankfurt a do Zoo Praha přišel v dubnu v roce 2003 z britské Paignton Zoo. Během třinácti let se tu stal otcem šesti potomků. Nejslavnějším z nich byla samička Moja, historicky první mládě gorily nížinné narozené v českých zoo, která se narodila v roce 2004 a nyní žije v přírodním parku Cabárceno ve Španělsku. V současnosti s ním v pražské gorilí skupině žijí tři potomci -Kiburi (nar. 2010), Nuru (nar. 2012) a konečně i letos narozený Ajabu. Kromě Richarda a jeho potomků tvoří skupinu ještě samice - Bikira, Kamba, Kijivu a Shinda.

Ve středu 9. listopadu oslaví gorilí samec Richard své 25. narozeniny. Foto:  Václav Šilha, Zoo Praha 

V rámci narozeninových oslav připomene Zoo Praha i své aktivity na ochranu goril nížinných v Africe, od 10.00 do 15.00 bude u expozice pro návštěvníky připraven informační stánek, ve kterém budou i drobné pozornosti pro nejmladší gratulanty.

Program Richardových narozenin, středa 9. listopadu, Pavilon goril

10.00 – 15.00
Pomáháme gorilám – informační stánek

14.30
Slavnostní předání dortu