GOLF S NADĚJÍ vybral 526.000 Kč a vzdal hold Jaromíru Jágrovi

GOLF S NADĚJÍ vybral 526.000 Kč a vzdal hold Jaromíru Jágrovi

GOLF S NADĚJÍ vybral 526.000 Kč a vzdal hold Jaromíru Jágrovi

21. 8. 2018 hokejový tým hvězd HC Olymp Praha uspořádal společně s Karlštejn golf resortem velkolepou akci s názvem GOLF S NADĚJÍ. Finanční výtěžek z golfového turnaje a dražby exkluzivních předmětů, přinesl pro Nadační fond Kapka naděje 526.000 Kč. Na akci dorazil i Jaromír Jágr a mnoho dalších sportovních hvězd.

Byl jsem moc mile překvapen, že pro mě Martin Dejdar a jeho tým z HC Olympu připravili tak hezké překvapení. Opravdu jsem to nečekal a děkuji jim za to,“ řekl Jaromír Jágr, kterému byla na golfovém turnaji připravena pocta za to, jak celý život excelentně reprezentuje Českou republiku.

Do dražby, která byla v rámci akce GOLF S NADĚJÍ, Jakub Vrána (hokejový útočník, který s týmem Washington Capitals v NHL letos vyhrál Stanley Cup), věnoval své rukavice, hokejový dres přinesl i David Pastrňák, přezdívaný Pasta (hokejový útočník Boston Bruins v NHL), obraz znázorňující Dominika Haška věnoval herec Jiří Lábus a hokejku i dres Jaromíra Jágra, který věnoval Martin Dejdar. Podepsaný dres se dokonce vydražil za nejvyšší částku, a to 50.000 Kč. „Dražby nemám moc rád, ale pokud jsou v ní opravdu hodnotné věci, úspěch bývá jednoznačný,“ pochvaloval si herec Martin Dejdar, který za velkého přispění manželky Daniely, celou akci vymyslel.

Přemýšleli jsme doma, jak uctít nejen datum 21. 8. a rok 1968, ale i Jaromíra Jágra, který na drese nosí číslo 68,“ dodal Dejdar. Symbolika tohoto čísla je nepřehlédnutelná. Jako malý Jaromír Jágr sice oblékal dres číslo 4, pak na Kladně oblékl dres s číslem 15 a při prvním startu na MS oblékl číslo 22. Přesto po listopadové revoluci měl na helmě nalepené číslo 68. „Tato číslice je se mnou spojená spíše s pražským jarem, když ruská vojska vtrhla do Československa a okupovala ho. Volba tohoto čísla na můj dres, byla vyjádřením odporu proti komunistům. Navíc politicky stíháni byli oba dědové, které pak zavřeli a v tomto roce mi i jeden z nich zemřel,“ vysvětlil hlavní důvody volby číslovky 68, kterou hrdě na svém dresu nosí od roku 1990.

Na poctu nejslavnějšímu českému hokejistovi, dal herec Martin Dejdar celou hlavní budovu golfového resortu vyzdobit dresy. Nakonec i podobiznu Jágra i s tanky, nechal zvěčnit na velkoformátový obraz. „Moc mě to všechno tady dojalo. Vážím si toho,“ dodal na závěr Jaromír Jágr, který si prý obraz pověsí doma na čestné místo.

Na Golfovém hřišti na Karlštejně se pak sice Jaromíra Jágra s golfovou holý neproháněl, jelikož spěchal na zápas do Kladna, přesto se to na zeleném trávníku hemžilo nejednou slavnou hokejovou či fotbalovou tváří, jako je Jiří Hrdina, Dominik Hašek, David Pastrňák, Jaroslav Špaček, Martin Straka, Milan Tichý, Jakub Vrána, zpěvák Sagvan Tofi a mnoho dalších. Golfový turnaj, který začínal jako Kanon start, nakonec vyhrál ve velké konkurenci Horst Siegl, Petr Kouba, Vladimír Šmicer a Milan Velek.

Dalšími hvězdami, které se do charitativní akce zapojili a tím i přispěli na Kapku Naděje, byli hudebník Ondřej Soukup, zpěvačka Lucia Šoralová, bavič Milan Knor, herec David Suchařípa, herec Pavel Nečas, producent Kryštof Mucha a mnoho dalších. „Jsem nadšená, částku, kterou jsme pro Kapku získali, nikdo nečekal,“ přiznala Vendula Pizingerová, prezidentka nadačního fondu Kapka naděje.

-------

O týmu HC Olymp Praha

Vznikl díky televiznímu seriálu Poslední sezona, který se v roce 2006 objevil na televizních obrazovkách. Titulní roli hokejisty Jana Krolla ztvárnil herec Martin Dejdar, kterému lední hokej natolik přirostl k srdci, že se rozhodl nepohřbít tento tým s posledním natáčecím dnem, ale naopak jej přivézt k ještě větší slávě. A tak vznikla myšlenka založit tým HC Olymp Praha, který vyjíždí na česká kluziště k exhibičním zápasům proti týmům měst, obcí a dalších institucí, kde svá utkání nabízí jako humornou a sportovně-společenskou show. Tato myšlenka je velmi dobrá nejen pro propagaci ledního hokeje, ale také pro propagaci našeho soupeře – tedy Vás. Stačí sestavit mužstvo ze staré gardy, zástupců města, významných občanů, podnikatelů, sponzorů... Více na www.hcolymp.com

Nadační fond Kapka naděje

Nádorová onemocnění u dětí se stala, pokud pomineme úrazy, nejčastější příčinou úmrtí dětí v civilizovaném světě. Při sledování stovek nadací či fundraisingových aktivit zjistíme, že velká většina z nich vznikla na základě osobního prožitku rodičů. Vznik Nadačního fondu Kapka naděje souvisí s těžkou a bytostně prožitou zkušeností paní Venduly Svobodové. Její dcera Klára onemocněla těžkou formou leukémie v roce 1998. Oba rodiče, pan Karel Svoboda, hudební skladatel, a jeho paní od počátku bojovali o život dcery. Dlouhý boj, kdy paní Svobodová trávila hodiny, dny a měsíce v prostředí hematologického oddělení a později transplantační jednotky, byl bohužel bezvýsledný. Již v průběhu pobytu na transplantační jednotce si paní Svobodová uvědomila přístrojovou a psychosociální nedostatečnost na tomto pracovišti a rozhodla se, že nebude jen bezmocně přihlížet. V listopadu 1999 uspořádala benefiční koncert ve Státní opeře Praha pod názvem Kapka naděje, z jehož výtěžku byl zakoupen vysoce specializovaný přístroj na diagnostiku leukémie v hodnotě 90 000 USD. Po smrti dcery se paní Svobodová rozhodla i nadále podporovat hematologické pracoviště v Motolské nemocnici a v srpnu 2000 založila Nadační fond Kapka naděje.Více na www.kapkanadeje.cz

Golf Resort Karlštejn

V roce 2014 oslavil Golf Club Karlštejn 20. výročí svého vzniku. Členskou základnu tvoří 500 aktivních členů, kteří v průběhu sezóny v rámci svého členství využívají mnoho členských benefitů. Od letošní sezóny 2018 provozuje GRK restauraci ve vlastní režii. Doufáme, že všem členům přineseme pozitivní změny jak v nabídce, tak i v individuálním přístupu. Denní menu Vám bude zasíláno, pravidelně mailem. Čerstvé suroviny, tvorba sezónní nabídky, spolupráce s místními dodavateli, a hlavně vaše spokojenost bude cílem našeho snažení. Aktuální nabídka menu je každý týden v aktualitách. Více na www.karlstejn-golf.cz

FOTOKREDIT: HC Olymp Praha/Kapka naděje