Galina Milinová - křest Vombata 23/5 Divoké matky

Galina Milinová - křest Vombata 23/5 Divoké matky

Galina Milinová - křest Vombata 23/5 Divoké matky

Vážení přátelé,
srdečně Vás zvu na křest nové knihy Vombat Jirka je statečný, navazující na dětský bestseller  Vombat Jirka ilustrátorky Galiny Miklínové a spisovatelky Evy Papouškové.
 
Křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 23. května od 17 hodin v kavárně Divoké matky (Hybešova 2, Praha 8). Slovem provede Petr Vacek a kmotrou bude herečka Dasha Bláhová s vnoučaty. Akce se zúčastní další slavné osobnosti a jejich děti.
 
Pozvánka na křest zde: https://www.facebook.com/events/377770542831866/
Více informací o knize zde: https://www.kniha.cz/beletrie-pro-deti-a-mladez/detail/kniha-491739-Vombat%20Jirka%20je%20state%C4%8Dn%C3%BD
Více o první dílu zde: https://www.kosmas.cz/knihy/219721/vombat-jirka/
 
Vombat je zvláštní zvířátko, které žije na druhé straně zeměkoule, až v daleké Austrálii. Hrozně rádo spí a taky hrozně rádo hrabe díry. I malý vombatí kluk Jirka je rád hrabe jako jeho tatínek. Jenomže i malí vombati musí chodit na nočník. A tak maminka rozhodne – nejdřív nočník, pak hrabání. Jirka sedí a sedí, ale na nočníku se mu nedaří. Chodí kolem něj kamarádi a udílejí mu všemožné přátelské rady, co dělat, aby se dařilo. Klokan radí skákat, husa zase hodně pít… 
Dopadne to samozřejmě kýženým, i když trochu překvapivým, výsledkem – koneckonců tato nesmírně vtipná a krásně ilustrovaná kniha pomůže těm nejmenším dětem a jejich rodičům, aby to na nočníku vždycky dobře dopadlo.

 
Nová pozorování vombatů v Austrálii vedla k zajímavým vědeckým objevům. Například způsob, jakým se vombat vyrovnává s krajní situací a svým nepřítelem, vedl autorku Evu Papouškovou k napsání druhého vombatího příběhu – tentokrát o nebezpečí. A to si pište, že má dobrý konec. Liška Vilhelmína, která plánovala sežrat celou vombatí rodinku, neslavně ostrouhá způsobem, jakým se to ve skutečnosti děje i v moudré přírodě.