Galina Miklínová - křest Vombata JIŽ ZÍTRA Divoké matky

Galina Miklínová - křest Vombata JIŽ ZÍTRA Divoké matky

Galina Miklínová - křest Vombata JIŽ ZÍTRA Divoké matky

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knižní novinkou Vombat Jirka je statečný

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Vombat Jirka je statečný od autorky příběhu Evy Papouškové a ilustrátorky Galiny Miklínové. Příběh o oblíbeném Vombatovi je určen pro děti od 3 let a byl představen na knižním veletrhu Svět knihy 2019.

Autorky v novince navazují již na úspěšnou prvotinu s názvem Vombat Jirka, která si brzy získala pozornost nejmenších dětí. Vombat je zvláštní zvířátko, které žije na druhé straně zeměkoule, až v daleké Austrálii. Hrozně rádo spí a taky hrozně rádo hrabe díry. Vtipná a krásně ilustrovaná kniha navíc pomůže těm nejmenším dětem a jejich rodičům, aby to na nočníku vždycky dobře dopadlo.

Slavnostní křest knihy se koná ve čtvrtek 23. května 2019 v 17 hodin, Kavárna Divoké Matky, Hybešova 2, Praha 8. Slovem provede Petr Vacek a knihu pokřtí herečka Dasha Bláhová.

Anotace

Nová pozorování vombatů v Austrálii vedla k zajímavým vědeckým objevům. Například způsob, jakým se vombat vyrovnává s krajní situací a svým nepřítelem, vedl autorku Evu Papouškovou k napsání druhého vombatího příběhu – tentokrát o nebezpečí. A to si pište, že má dobrý konec. Liška Vilhelmína, která plánovala sežrat celou vombatí rodinku, neslavně ostrouhá způsobem, jakým se to ve skutečnosti děje i v moudré přírodě.