Fragile - CZ tour 2016

Fragile - CZ tour 2016

Fragile - CZ tour 2016

Nejlepší vokální slovenská skupina Fragile svě letošní tour zahajuje 15. února v Praze v Malostranské besedě.

Dvojnásobní držitelé slovenské divácké ceny OTO v kategorii Hudební skupina roku, společně s Richardem Müllerem čtyřnásobní majitelé platiny za alba Hlasy a Hlasy 2, cena SOZA za nejprodávanější nosič zvukového záznamu za rok 2014 na DVD HLASY 2, oceněni Krišťolovým krídlom za album roku to jsou Fragile.


 

Jejich vystoupení jsou založena na interpretování hitů světových umělců bez použití hudebních nástrojů (a cappella). Vokálně představují písně Stinga, Tiny Turner nebo Stevie Wondera. Koncerty jsou plné výborné hudby i skvělého humoru, díky nimž návštěvníci zažívají neopakovatelné zábavné večery.
Repertoár koncertů tvoří písně světových i domácích interpretů jako: Sting, Lord, Richard Müller, Karel Gott, Jason Mraz, Lorde, The Flying Pickets, Pharell Williams, The Real Group a mnoho dalších. Do svého repertoáru si připravili mimo skladby Bohemian Rhapsody, také nové aranže známých hitů legendární britské skupiny Queen. Proto zasáhnou široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky. 

Fragile 2015 Jaroslav Elfmark 5. 

Skupinu vede dirigent a producent Braňo Kostka. Je složená ze známých osobností slovenských divadel a televizí: Soňa Norisová – soprano, Jana Golis – soprano, Helena Krajčiová – alto, Svetlana Rymarenko – alto, Slavo Košecký – tenor, Vilo Csontos – tenor, Kamil Mikulčík – bass. Alternanti skupiny: Jana Boltižiar – soprano, Kamila Apetauer – soprano, Peter Lacho – tenor, Martin Madej – tenor, Jozef Hečko - bas.

 

Mimo plesů a firemních akcí se fanoušci na skupinu Fragile po Praze mohou těšit: 17.2. v Ostravě, 23.2. v Bruntálu, 22.3. v Prostějově, 30.3. ve Strážnici, 31.3. v Českém Těšíně, 16.4. v Moravské Třebové, 20.4. v Havlíčkovo Brodě, 21.4. v Pacově. Dále v divadlech, kostelech a kulturních domech v Litovli, Jindřichovo Hradci, Dvoře Králové, Hranicích, Berouně, Chomutově, Jablonci nad Nisou, Plaňanech, Novém Boru, Zábřehu, Znojmě, Pardubicích, Ostrově, Teplicích, Horažďovicích a v dalších městech.

 

V rámci svého letošního CZ tour bude skupina hostem několika televizních a rozhlasových pořadů.  Ve středu 17.2. bude členka skupiny herečka a zpěvačka Soňa Norisová s Fragile na obrazovkách TV Prima hostem pořadu Show Jana Krause. 

Fragile za 12ti letou existenci dosáhla mnohých úspěchů a ocenění.  Ve slovenské divácké anketě Osobnost televizní obrazovky (OTO) jsou letos opět nominováni mezi sedm finalistů v kategorii Hudební skupina roku. V posledních dvou ročnících byla skupina oceněna zlatou soškou pro vítěze.

Vystupují čtvrtým rokem s Richardem Müllerem v rámci projektu Hlasy. Celé turné s více jak sto úspěšnými koncerty provázely nadšené reakce publika. Koncerty vidělo tisíce diváků, prodalo se na tisíce alb. Mnoho ocenění dělá z "Hlasů" jeden z nejúspěšnějších česko-slovenských projektů za poslední roky.