Fotografie, které pomáhají - můžete se připojit

Fotografie, které pomáhají - můžete se připojit

Fotografie, které pomáhají - můžete se připojit

Dne 6. 9. 2018 se uskutečnila dobročinná dražba fotografií portrétů známých i méně známých osobností, portrétního fotografa Honzy Kvardy (27). Dražba se konala od 18.00 v Týnské literární kavárně a její výtěžek byl věnován organizaci ALEN – sdružení žen, z. s., která sdružuje ženy postižené rakovinou prsu. Bylo draženo 37 fotografií. Finální výtěžek z jejich dražby činil 55 tisíc korun.

Z portrétovaných osobností jmenujme například Valérii Zawadskou, Petra Nárožného, Arnošta Goldflama, Světlanu Nálepkovou, Danu Batulkovou, Davida Prachaře a další. Většina z portrétovaných byla na samotné dražbě přítomna. „Vydražila se hezká částka, za kterou stojí muž - fotograf a super člověk v jednom Honza Kvarda, který tohle celé má na triku. Já mu děkuji, že jsem mohla trochou přispět a být součástí. Užívala jsem si také jednou toho, že na tom jeho místě nestojím já a upřímně mu fandila,“ řekla přítomná herečka a modelka Nikol Kouklová.

Výtěžek z dražby bude použit na podporu různých akcí, které pořádá organizace Alen, pro nemocné pacientky. Honza Kvarda je mladý, talentovaný umělec, který se snaží o to, aby měla jeho tvorba přesah z roviny umělecké do oblasti lidské, aby podpořila vzájemné lidské vztahy, empatii a touhu pomoci druhým. Nejedná se o jeho první počin s charitativní myšlenkou. Má za sebou několik charitativních kalendářů i výstav.

Večerní atmosféru zpěvem zpříjemňovali: Petr Vondráček, Zbyněk Fric, Anna Jiřina Daňhelová, Pavla Švestková v kytarovém doprovodu Filipa Moravce. „Jsem moc rád, že jsem se také mohl zúčastnit této charitativní akce. Nesmírně se mi ty fotografie líbí. Doufám, že budu Honzou příště osloven, proto jsem se sem vecpal,“ Postěžoval si Petr Vondráček. 

Pokud I Vy chcete fotit s Honzou Kvardou, napište mu třeba na:

Mail: kvarda.art@seznam.cz

Instagram: @honza.kvarda.fotografuje

Facebook: @Kvardaart