Finalistky Eurovize vystoupí 10. března ve Žlutých lázních

Finalistky Eurovize vystoupí 10. března ve Žlutých lázních

Finalistky Eurovize vystoupí 10. března ve Žlutých lázních

Finalistky Eurovize vystoupí 10. března 2019 ve Žlutých lázních
10. března 2019 se uskuteční ve Žlutých lázních Masopust s bohatým kulturním programem. Hlavními hvězdami kulturního programu bude udmurtský folklorní soubor Buranovské babičky, který spojuje tradiční kulturu s moderními prvky. Tyto drobné stařenky prorazily ze zapadlé ruské vísky do světa šoubyznysu a v roce 2012 si odvezly z mezinárodního finále soutěže Eurovize 2. místo. Diváky i porotu uchvátilo to, s jakou vervou dokáží vystupovat na pódiu a zpívat moderní písně. Jejich vystoupení oslovilo i mladou generaci a jeho záznam se přes noc stal jedním z nejsledovanějších videí na internetu.   
Masopust ve Žlutých lázních ale nebude jen o hudbě. Jeho důležitou součástí je street food, který návštěvníkům ukáže různé podoby ruské kuchyně, od salátů, pelmeňů, pirožků, vareniků přes soljanku až po šašliky a plov.
Program je zaměřen především na rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý kulturní program, workshopy a soutěže o hodnotné ceny. Zajímavá pro všechny věkové kategorie bude například masopustní dobrodružná hra od LostRooms.cz, pro děti pak třeba malování dřevěných lžiček nebo skládání matrjošek. Dospělí se mohou přihlásit do soutěže v přípravě tradičních ruských pokrmů.