Film Jiřího Mádla Na střeše představuje trailer

Film Jiřího Mádla Na střeše představuje trailer

Film Jiřího Mádla Na střeše představuje trailer

Za měsíc, 7. února 2019 vstoupí do kin nový film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše.  V hlavních rolích  příběhu stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, se představí Alois Švehlík aDuy Anh Tran.V dalších rolích uvidíme Vojtěcha Dyka, Máriu Bartalos, Davida Švehlíka a Adriana Jastrabana.

Profesor Rypar (Alois Švehlík)poskytne dočasné útočištěSongovi(Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán?Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, komických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení.


A čím by měl příběh diváka chytit nejvíce?„Drzostí, humorem a chutí do života, která ze Songa s Ryparem vyzařuje,“ přeje si režisér Jiří Mádl a dodává„Zároveň věřím, že všichni bychom byli rádi schopný chovat se tak trochu jako Rypar.  Nebo já teda určitě. Asi jsem ho i proto napsal, že bych rád jednou takovej byl. Jedná zcela tak, jak to cítí, vtipkuje, vymýšlí, když se naštve, vybouchne. Zároveň pomáhá, odpouští. Je tvrdej a něžnej zároveň. Ten kontrast je vždycky lákavej.“

Na střeše je druhým celovečerním filmem v režii Jiřího Mádla. Za debut Pojedeme k moři, který v kinech vidělo přes 100 tisíc diváků, získal při vyhlašování Cen české filmové kritiky 2015 Cenu RWE pro objev roku.

Producentkou filmu je Monika Kristlová ze společnosti Dawson Films, koproducenty jsou Česká televize,  Barrandov Studio, innogy, Barbara Janišová Feglová  ze slovenské společnosti HitchhikerCinema, dále společnosti InVestito a RTVS. Film vzniká s podporou Státního fondu kinematografie, Audiovizuálneho fondu SR a Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund. Film vznikl pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové. Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA. Do film uvede distribuční společnost Falcon.