Film Ani ve snu! bude soutěžit na Berlinale

Film Ani ve snu! bude soutěžit na Berlinale

Film Ani ve snu! bude soutěžit na Berlinale

Originální romance Ani ve snu! míří na Berlinale

66. ročník filmového festivalu Berlinale bude zahájen až 12. února, ale již nyní pořadatelé odtajnili první filmy zařazené do oficiálního programu. Film režiséra a producenta Petra Oukropce Ani ve snu! byl vybrán do soutěžní sekce Generation 14+, která prezentuje to nejlepší ze současné světové tvorby pro děti a mládež.

Významný český producent Petr Oukropec, spolumajitel producentské společnosti Negativ, debutoval jako režisér dobrodružným rodinným snímkem Modrý tygr (2012). Ani ve snu! vypráví o paličaté šestnáctileté dívce, která se snaží dostat do skupiny parkouristů. Výběrovou komisi přehlídky zaujal příběh svým originálním zpracováním hned v prvním kole. Kompletní program festivalu Berlinale bude zveřejněn v lednu 2016.

 

Teen romance s prvky fantasy Ani ve snu! vyniká svou autenticitou, citem pro výběr neotřelých prostředí a práci s mladými neherci. Snímek byl natočen podle scénáře Egona Tobiáše. Film se odehrává v prostředí parkouristů, tj. mladých lidí, kteří se snaží posunovat hranice vlastního těla a fyzických schopností v současném industriálním světě. Jejich životní styl, schopnost lezení, skákání a překonávání objektů jim přináší svobodu. Film, který je také nabit fantazií a humorem, byl realizován v Praze, ve Vysokých Tatrách a Normandii. Pro hlavní role objevil režisér Petr Oukropec talentovanou Barboru Štikarovou, Tomana Rychteru a Veroniku Pouchovou. V dospělých rolích se představí Klára Melíšková, Jan Vondráček nebo Ivan Martinka. Snímek vznikl v koprodukci společností Negativ, Arina (SK), The Chouchkov Brothers (BL) a České televize a za podpory Státního fondu kinematografie. Do českých kin titul uvede distribuční společnost CinemArt 28. dubna 2016. Na prestižním Berlinale film Ani ve snu! zažije svou slavnostní světovou premiéru.

O filmu:

Šestnáctiletá Laura je hbitá, mrštná a paličatá. Touží se dostat do party parkouristů a zaskočí ji láska, kterou poprvé pocítí k Lukymu. Začne žít dvojí život. Ve fantazijním světě romantických vizí ji Luky patří. V realitě skončí její snaha se s Lukym sblížit karambolem. Ve chvíli, kdy se oba světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout pro jeden z nich.

Scénář: Egon Tobiáš a Petr Oukropec
Režie: Petr Oukropec
Dramaturg: Kateřina Kačerovská
Producent: Kateřina Černá a Petr Oukropec
Kamera: Tomáš Sysel
Střih: Jakub Hejna
Zvuk: Richard Muller
Architekt: Henrich Boráros
Hrají: Barbora Štikařová (Laura), Klára Melíšková (matka), Jan Vondráček (Ota), Ivan Martinka (otec), Toman Rychtera (Luky), Andreas (Adam Mišík) a parkouristé ze skupiny IN MOTION.