Ferda Mravenec

Ferda Mravenec

Ferda Mravenec

Fotografie mluví jasnou řečí: V kostýmech, nápaditosti, hravosti a legraci nemá Ferda konkurenci!

Týden před premiérou odkrývá muzikál Ferda Mravenec svou tvář na prvních fotografiích z představení. A je z nich patrné, že tak nápaditá vizuální show tady ještě nebyla.

Úchvatné kostýmy ROMANA ŠOLCE, který při jejich navrhování propojil inspiraci skutečnou hmyzí říší se svojí neobyčejnou obrazotvorností, hravé a vtipné doplňky kostýmů a rekvizity, nebo doslova magická scéna, která dokonale kombinuje kulisy s působivými videoprojekcemi – to vše, podpořené mimořádnou hudbou a texty, žene Ferdu Mravence daleko před jakoukoliv současnou muzikálovou konkurenci.

V představení jsme nechtěli slepě kopírovat pana Sekoru, který ilustroval legendární dětské knížky. Hledali jsme něco jiného, nějakou nadsázku, které budou rozumět děti, ale zároveň se pobaví i ti starší a dospělí. Chtěli jsme, aby kostýmy fungovaly i v dnešním světě videoher a animovaných filmů. Proto jsme zvolili cestu mezi cirkusem a pohádkovým světem, která bude reálné brouky připomínat, ale zároveň to bude efektní, pestrobarevná fantazie. Mimochodem, když si odmyslíte křidélka a tykadla, připomínají postavy něco jako veselé klauny nebo šašky,“ říká Roman Šolc ke svým kostýmům.

 

Termíny představení, autoři a tvůrci

V těchto dnech probíhají na zkouškách finální úpravy, muzikál se prvním divákům představí už příští týden ve středu 15. března na dopolední (od 11 hodin) a odpolední (od 15 hodin) veřejné generálce, stejné se odehrají i o den později. Slavnostní premiéra se uskuteční v pátek 17. března od 18 hodin.

Připomeňme, že režisérem muzikálu je zkušený choreograf a režisér LIBOR VACULÍK, o texty se postarali VLADIMÍR ČORT a VÁCLAV KOPTA, producenty projektu jsou EMA KRAHULÍKOVÁ a LEŠEK WRONKA, který je zároveň autorem hudby.


Zkušenost a mládí v obsazení

V hlavní roli Ferdy Mravence se budou střídat dva mladíci: osvědčený herec a zpěvák ALEŠ SLANINA a současný idol většiny mladých dívek VOJTĚCH DRAHOKOUPIL, mimo jiné zpěvák úspěšné chlapecké kapely New Element.

Jako Berušky se představí ANDREA GABRIŠOVÁ a KATEŘINA HERČÍKOVÁ, v kůži Brouka Pytlíka se objeví muzikálový matadoři MARTIN ŠEMÍK a ZBYNĚK FRIC.


Fotografie z představení najdete zde:
http://www.uschovna.cz/zasilka/LIFADMHCJ92654KR-KRN
Autor fotografií: Martin J. Polák, popisky jsou přímo v názvu fotografií

 

Vstupenky a termíny představení

Vstupenky na představení jsou k dostání na stránkách Divadla Hybernia (Hybernia.eu) a ve všech obvyklých předprodejích (Ticketportal.cz, Ticketpro.cz, Ticket-art.cz) v cenách od 290 do 690 Kč.

Po premiéře 17. března jsou další představení naplánovaná na 18. a 19. března, 15. dubna, 13. května a 18. června (pokaždé po dvou představeních).