FCK THEM oznamuje spolupráci s Universal Music!

FCK THEM oznamuje spolupráci s Universal Music!

FCK THEM oznamuje spolupráci s Universal Music!

Jeden z nejúspěšnějších československých new wave labelů FCK THEM oznamuje zahájení spolupráce s největším hudebním vydavatelstvím Universal Music. I když FCK THEM existuje teprve čtyři roky, stačil si vydobýt silnou pozici na domácí i celosvětové scéně.

Label objevil například jednoho z aktuálně nejúspěšnějších umělců na světě – „duhového“ rappera 6ix9ine, který pod FCK THEM vydal přelomový singl GUMMO, který si k dnešnímu dni na YouTube připsal přes 317 milionů zhlédnutí. Vedle 6ix9inena je další velkou rybou v katalogu rapper Trippie Redd, jehož nejúspěšnější singl Poles1469 vyšel rovněž pod křídly FCK THEM a na YouTube překonal hranici 125 milionů zhlédnutí. Samotný youtubeový kanál labelu má aktuálně přes 1, 2 milionu odběratelů, a řadí se tak mezi největší hiphopové platformy na světě.


Mimo akvizice ze zahraničí, která pochází převážně ze Spojených států, se label zaměřuje na lokální scénu. Mezi umělce FCK THEM tak patří etablovaní slovenští new wave umělci GlebSameyDalyb a Zayo pocházející ze známých Haha Crew. Právě poslední zmiňovaný, Zayo, a jeho debutové album Navždy mladý je prvním projektem, na kterém FCK THEM a Universal Music pracují společně.

„Aktuální vliv new wave umělců a rapperů na streaming je fenomenální. Tato scéna streamingu naprosto neohroženě kraluje a je nám obrovskou ctí, že spojujeme síly s jejím předním zástupcem – labelem FCK THEM, kterému poskytneme naše digitální, marketingové a distribuční know-how a společně se tak pokusíme dostat vydávané projekty na novou mainstreamovou úroveň, tak jak se tomu ve světě již poslední dva roky děje,“ komentuje spolupráci umělecký ředitel Universal Music Jiří Kouba.


Šéf a zakladatel FCK THEM Yaksha ke spolupráci dodává: „Nemáme v plánu usnout na vavřínech a nadále pracujeme na našem růstu. Je skvělé, že jeden z největších hráčů v hudebním světě nám pomáhá naši práci dostat na místa, kam jsme ještě nedosáhli a učí nás se orientovat v hudební mašinérii. Aktuálně jednáme s jedním z nejzásadnějších rapových labelů na světě ohledně spolupráce s naší vydavatelskou činností v USA, o to víc jsme radši, že nám na Slovensku i v Čechách dělá Universal Music „staršího“ bratra“.

Nové album Zaya Navždy mladý, na kterém hostuje kupříkladu Ego, Yzomandias, Dalyb a Samey, vychází 13. prosince na všech digitálních platformách pod hlavičkou FCK THEM ve spolupráci s Universal Music.


http://fckthem.com/

IG: https://www.instagram.com/fckthemcom

FB: https://www.facebook.com/fckthemcom