Exotické země, neobyčejná setkání a svatba

Exotické země, neobyčejná setkání a svatba

Exotické země, neobyčejná setkání a svatba

Exotické země, neobyčejná setkání a svatba - mohl by to být skvělý prázdninový příběh. Kdyby nešlo o nové vydání Hellboye!

 

Povídková kniha spojuje sedm příběhů, čtyři autory a řadu neobvyklých míst a ještě méně obvyklých postav. Přesto se i v jedenáctém dílu legendárního Hellboye podařilo to nejdůležitější – neuhnout před očekáváním fanoušků legendárního hrdiny a přinést nápadité a propracované kresby i zápletky. „Hellboy neustále přesvědčuje jak bezbřehá je fantasie Mikea Mignoly“ potvrzuje šéf nakladatelství Comics centrum Václav Dort.

Poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se tentokrát bude muset vypořádat s masožravým domem, egyptskými bohy, hordou nemrtvých, pohanskými kulty, upířím mexickým wrestlerem a s ďábelskými mimozemšťany…

Aktuální vydání knihy nijak nelimituje čtenáře, kteří se s Hellboyem ještě nesetkali. Proniknout do příběhu není obtížné. Většina povídek funguje naprosto samostatně. To, že má Hellboy více než neobvyklý zjev, zjistíte okamžitě. To, že je dobrý chlap, vzápětí. Od tohoto bodu se díky Mignolově humoru před vámi příběh odvíjí sám.

Naopak zasvěcené fanoušky potěší povídka, ve které se vrátíme k Hellboyově výpadku ve službě v roce 1956 a objasní se nám část z jeho tehdejších aktivit v Mexiku. Z tradičního rytmu a schématu příběhů vyšetřovatele Ú.P.V.O. nás vyvede poslední z povídek. Poměrně fádní zápletka hledání ztraceného dobytka se nečekaně zvrtne a Mignola nám nabídne větší rozevlátost a zesílenou dávku humoru.

Precizní autor Hellboye Mike Mignola přizval k některým knihám další výtvarníky. To je případ i aktuálního vydání. Své spolupracovníky vybral s velkým citem. Například i Richard Corben (1940) je komiksovou legendou. Obdivovatel E. A. Poea a H. P. Lovecrafta se proslavil svými pracemi pro časopis „Heavy Metal“. Čeští čtenáři jej mohou znát z povídek „Makoma“ z „Hellboye 7: Pražský upír“, Paskřivec z Hellboye 10 nebo z knihy „Ragemoor“. Na letošní podzim chystá Comics Centrum vydání adaptací Poeových povídek „Duchové mrtvých“ toho člena Komiksové síně slávy.

 

Mike Mignola, Richard Corben, Kevin Nowlan a Scott Hampton: „Hellboy. Ďáblova nevěsta a jiné příběhy“
V překladu Jana Kantůrka vydává nakladatelství Comics Centrum
Vázaná s přebalem, 208 barevných stran, MOC 599 ,- Kč (u nakladatele s výraznou slevou)
http://www.comicscentrum.cz/9788088152071-hellboy-11-dablova-nevesta-a-dalsi-pribehy.html