Eva Leimbergerová: v seriálu Linka závidím kolegům uniformy

Eva Leimbergerová: v seriálu Linka závidím kolegům uniformy

Eva Leimbergerová: v seriálu Linka závidím kolegům uniformy

Herečka Eva Leimbergerová tvrdí, že v situaci své seriálové postavy – psycholožky Jolany – by se ocitnout nechtěla. Volit mezi dvěma muži může být totiž pořádně těžké. Navíc je herečce líto, že se opět nedočkala uniformované role. O to víc ovšem může nechat rozehrát svůj šarm.

Eva se totiž opět ocitla v roli, která nemá předepsanou uniformu. A opět toho litovala. Jak sama říká: „Když nad tím teď přemýšlím, policistek a vyšetřovatelek jsem už hrála celkem dost, ale vždy jsem byla civil... Takže na svoji první uniformovanou roli si ještě musím počkat.“Psycholožka, která si nedokáže vyřešit vlastní osobní život. Aneb kovářova kobyla, chtělo by se říci. Tvůrci seriálu Linka chtěli ale poukázat na to, že v životě nic není a nemusí být černobílé, a možná i právě kvůli tomu je život neustále plný napětí i dějových zvratů. Jak tvrdí herečka, šlo o složité téma: „Bavili jsme se o tom i při natáčení, protože víceméně každý máme ve svém okolí někoho, kdo podobný problém řešil/řeší... Slibovat rozvod rozhodně není fér, slibovat můžete i dvacet let. Podle mne je nejlepší předcházet tomu, aby se člověk v podobné situaci vůbec ocitl. Když už se do trojúhelníku dostane, tak mluvit na rovinu, a pokud to nejde jinak, i řezat, protože „troj-vztah“ je dlouhodobě neudržitelná záležitost. Většinou začne jedné ze stran nevyhovovat. Tak jako v Lince nevyhovuje Filipovi. Samozřejmě vše je ještě o 100 % náročnější, jsou-li součástí trojúhelníku děti.“
V seriálu Linka navíc Jolana, která se chce vídat se svým hereckým partnerem, Ondřejem Brzobohatým, vodí na některé schůzky také svou dceru. To herečka ale absolutně odmítá. „V reálném životě bych něco podobného nikdy neudělala. Navíc při dětské upřímnosti a bezelstnosti si to vůbec nedokážu představit.


Evu diváci znají i z dalších seriálů produkovaných televizí Prima. Určitě si ji vybaví z Ohnivého kuřete nebo seriálu Polda.