Ester Janečková pokřtí novou knihu

Ester Janečková pokřtí novou knihu

Ester Janečková pokřtí novou knihu

Slavnostní křest knihy Lenky Pelánkové O mamince, která si ostříhala vlásky se uskuteční ve čtvrtek 13. února od 16 hodin v Paláci knih Luxor (Václavské náměstí 41, Praha 1).Knihu pokřtí herečka Ester Janečková, moderátorka Štěpánka Duchková, autorka webu Kozí život Andrea Chaloupková a ilustrátorka knihy Lenky Kurovské.
 
Tato knížka pro nejmenší je svázána s projektem Mamma HELP „Říct to dětem“, který pomáhá ženám s rakovinou prsu mluvit s dětmi o jejich nemoci a jejím průběhu. Stěžejní součástí projektu je bezplatná individuální poradna se zkušenými psychology, kteří se věnují rodinné terapii u onkologických pacientů. Mamma HELP také pro pacientky s dětmi pořádá rekondiční pobyty, kde se opět účastníkům věnuje psycholog a snaží se o této, u nás často opomíjené, tematice šířit povědomí.
 
Příběh tatínka Brumly, maminky Báry a malých Brumdibárků ukazuje vhodnou formou pohádky cestu, jak vše kolem nemoci citlivě vysvětlit, neublížit přitom a ani nestrašit… A tak si hrají na piráty, s ostříhanými vlásky a šátky na hlavě, plují po moři, až nakonec šťastně doplují.