ESPRIT pokračuje v duchu udržitelností

ESPRIT pokračuje v duchu udržitelností

ESPRIT pokračuje v duchu udržitelností

Esprit představuje oblečení vyrobené z CoolMax® EcoMade, chladivého vlákna z recyklovaných PET lahví

Ratingen, únor 2020. Navrhnout, vyrobit, vyhodit? Esprit se věnuje ustanovení principů “módního koloběhu”: respektuje suroviny a fakt, že lidé se čím dál vice zajímají o životní cyklus produktů. Esprit jako jedna z prvních značek vůbec uvedla svou první udržitelnou kolekci „Ecollection“ už v roce 1990. Od té doby se soustavně zaměřuje na problém udržitelnosti. Jak tedy směřovat k dosažení našich cílů k zajištění udržitelné budoucnosti? Kupříkladu využitím vlákna CoolMax® EcoMade.

Co je CoolMax® EcoMade?

High-tech vlákno vyrobené z 97 % z recyklovaných materiálů, jako jsou PET lahve. Aby byl produkt certifikován jako CoolMax® EcoMade, musí obsahovat alespoň 30 % vlákna. CoolMax® EcoMade optimálně odvádí vlhkost od pokožky na povrch textilie, kde se odpařuje. Udržuje pokožku příjemně suchou a chladnou, což zabraňuje pocení nositele – dokonce i v horkých dnech. Další výhodou je, že se tkanina snadno pere a velmi rychle schne.

Jak se používá v Espritu?

Esprit z tohoto vlákna vyrábí zejména pánské byznys košile a kalhoty, protože funkční tkaniny nejsou důležité jen při sportu, ale i v práci – oceníte je při dlouhých dnech strávených v kanceláři a na schůzkách.

Klíčové produkty:

Tmavě modrý oblek s potiskem kostky, který se skládá ze saka, 4799 Kč (model 020EE2G312 | barva 422), a kalhot, 2299 Kč (model 020EE2B301 | barva 422).

Již nyní k dostání v obchodech Esprit a na e-shopu esprit.com.

Esprit zdůrazňuje rozmanitost udržitelné bavlny pomocí ikonických kousků

Ratingen, únor 2020. Navrhnout, vyrobit, vyhodit? Esprit se věnuje ustanovení principů “módního koloběhu”: respektuje suroviny a fakt, že lidé se čím dál vice zajímají o životní cyklus produktů. Esprit jako jedna z prvních značek vůbec uvedla svou první udržitelnou kolekci „Ecollection“ už v roce 1990. Od té doby se soustavně zaměřuje na otázku udržitelnosti.

Jak tedy směřovat k dosažení našich cílů a zajistit udržitelnou budoucnost? Výrobou oděvů z udržitelných vláken, jako je například udržitelná bavlna.

Diskuse o bavlně

Bavlna je nejoblíbenějším materiálem společnosti Esprit, který se používá v přibližně 56 % produktů. Proč? Protože bavlna je kvalitní, univerzální, prodyšná a pohodlná. Jenže tradiční pěstování bavlny vyžaduje použití velkého množství pesticidů, herbicidů a hnojiv, které poškozují životní prostředí, a také značné množství vody. Přitom v regionech, které produkují bavlnu, je voda čím dál vzácnějším přírodním zdrojem.

Za účelem snížení „bavlněné stopy“ pracuje Esprit se třemi přístupy k otázce udržitelné bavlny: Better cotton, organická bavlna a recyklovaná bavlna.

„Lepší bavlna“ (Better Cotton): V únoru 2016 se Esprit stal členem „Better Cotton Initiative“, neziskové organizace, která zaujímá holistický přístup k udržitelné produkci bavlny. Iniciativa školí producenty bavlny o tom, jak nejlépe přistupovat k produkci bavlny z hlediska environmentálního, sociálního i ekonomického. Umožňuje dodavatelům, kteří pěstují bavlnu, zavést pěstitelské metody šetrnější k životnímu prostředí, které také pomáhají zemědělcům snížit náklady a zvýšit zisk.

Organická bavlna: Ekologická bavlna se pěstuje podle přísných norem, bez pesticidů nebo syntetických hnojiv. Společnost Esprit má za cíl používat v čím dál více produktech udržitelnou bavlnu a ke sledování stopy a certifikaci organické bavlny využívá „Organic Content Standard“ a „Global Organic Textile Standard“. Oba standardy ověřují přítomnost a množství organicky vypěstovaných materiálů ve finálním oděvu sledováním výrobního řetězce z pole až po konečný produkt.

Recyklovaná bavlna: Proč používat nové tkaniny, když můžete jednoduše recyklovat a znovu použít stávající? Společnost Esprit zpracovává recyklovanou bavlnu získanou z použitých oděvů nebo z výrobního odpadu (např. odřezků). Výrobky, které jsou vyrobeny z recyklované bavlny, jsou certifikovány podle standardů „Recycled Claim Standard“ a podle „Global Recycling Standard“.

Tímto způsobem získává Esprit přesnou zprávu o přítomnosti a procentuálním podílu recyklovaných materiálů v hotových oděvech.

Férová fakta Do července 2021 je cílem společnosti Esprit vyrábět oděvy ze 100 % udržitelné bavlny (v současnosti je v oděvech použita bavlna, která je udržitelná z 52 %).

Klíčové produkty pro jaro 2020

Džíny EDC jsou vyrobené z bavlny, která je udržitelná z 98 %. Cena je 1199 Kč. Díky modernímu střihu a jemnému provedení kombinují tyto džíny módní a udržitelný vzhled.

Již nyní k dostání v Esprit prodejnách a v e-shopu esprit.com.

O společnosti ESPRIT

Poháněni vizí o pozitivitě, založili Susie a Doug Tompkins v roce 1968 v Kalifornii značku Esprit. Vývoj a filozofii značky ovlivnil revolucionářský duch 60. let – vždy oslavovat opravdové lidi, pospolitost a držet se hesla „Chceme, abyste se cítili a vypadali dobře.“ Úspěch značky Esprit spočívá na dvou pilířích: poskytovat každodenní radost skrze dobře padnoucí, kvalitní módu a zároveň zůstat oddaný hodnotám, jako je udržitelnost, rovnost a svoboda výběru. Ku příkladu v 90. letech, dávno předtím, než začala být v módě “eko móda”, Esprit uvedl svoji první eko kolekci vyrobenou ze 100% organické bavlny a místo modelek vybral do kampaně reálné lidi.

V tomto duchu pokračuje Esprit po celou dobu své existence. Aktuálně má zastoupení ve 40 státech světa. Centrála Esprit je v Německu a Šanghaji.

Esprit – vypadat skvěle, vsadit na jednoduchost a pohodlí. Každý den. Více informací najdete na www.esprit.com