Espadrilky přinášejí hispánskou atmosféru do českých ulic

Espadrilky přinášejí hispánskou atmosféru do českých ulic

Espadrilky přinášejí hispánskou atmosféru do českých ulic

Sandálky, plátěnky, pantofle a žabky patří k obuvi, která v létě bývá naší první volbou. Co však zkusit něco jiného? V nadcházející letní sezóně se stěží obejdete bez módních a maximálně pohodlných espadrilek. Chcete-li být absolutně trendy, alespoň jeden pár této vzdušné dámské obuvi vám letos nesmí chybět v botníku! 


Možná si kladete otázku, co to vlastně espadrilky jsou. Plátěná obuv Espadrilles, která je charakteristická svou nízkou jutovou podešví, má původ ve Španělsku, kde se poprvé objevila už ve 14. století. Tehdy se pro výrobu podešve používala spletená pevná tráva, které Katalánci říkali espart – právě odtud pochází název espadrilky. Prostá obuv díky splétané podešvi chránila nohy při chůzi po rozpálené zemi v hispánských oblastech tehdejší Evropy. Ze Španělska se postupně rozšířila i do jiných zemí a sloužila především jako pracovní obuv.

Ve 20. století začaly být espadrilky populární ve Spojených státech, kdy je významné osobnosti společenského života s oblibou nosily jako pohodlnou volnočasovou obuv. Nedlouho poté se tato stylová vzdušná obuv stala módní i v Evropě. V 70. letech požádal Yves Saint Laurent jednu malou francouzskou továrnu na espadrilky, aby mu vyrobila speciální model na vysokém klínovém podpatku. Jeho nápad měl velký úspěch - espadrilky na klínku se staly jedním z nejoblíbenějších typů dámské obuvi, a tak je tomu až dodnes.


Espadrilky se objevují v letošní kolekci pro jaro/léto značky Deichmann. Najdete v ní klasické nízké espadrilky, ale také modely na klínovém podpatku. Tato obuv drží krok s módou, a proto si můžete vybrat z široké škály barevného provedení, vzorů a aplikací.


Modely jsou vyráběny jak z textilního materiálu, tak z pravé i umělé kůže. Kolekci dominují zemité a pastelové odstíny barev, hitem jsou i metalické odstíny připomínající kov. Na tomto typu obuvi se též hojně uplatňuje jemné perforování, třpytivé krystalky či florální motivy. K espadrilkám patří i bohémský styl v podobě etno vzorů, šněrování, korálků a třásní. Jedním z letošních trendů jsou také vzdušné háčkované modely espadrilek.


A kam espadrilky nosit? Jsou vhodné do města, do práce i na pláž. Perfektně se hodí k volnočasovému oblečení. Obout si je můžete i k vzdušným letním šatům anebo k letnímu topu a kraťasům. Skvěle doplňují i outfity v námořnickém stylu. Jako variantu k ležérněji laděnému modelu do práce můžete zvolit espadrilky na klínku. 

Vneste do svých botníků jižanskou atmosféru a vsaďte na espadrilky! www.deichmann.com