Elena Lappin: V jakém jazyce sním

Elena Lappin: V jakém jazyce sním

Elena Lappin: V jakém jazyce sním

Známé české přísloví říká, kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Pro spisovatele zároveň platí, že pokud ztratí vlastní jazyk, nemůže dál psát.

To se stalo osudem mnohonásobné emigrantky Eleny Lappin: Narodila se v Moskvě, ale od svých tří let vyrůstala v Praze. V roce 1970 rodina emigrovala do Německa, později autorka žila v Izraeli, Kanadě, ve Spojených státech a Velké Británii…

Britská spisovatelka a redaktorka Elena Lappin jako novinářka spolupracovala s deníky Sunday Times, The Guardian a s časopisem Granta. Byla šéfredaktorkou edice ONE s londýnském nakladatelství Pushkin Press.

Memoáry V jakém jazyce sním? jsou mimořádně silným svědectvím o pohnuté době druhé poloviny dvacátého století. Pro českého čtenáře jsou zajímavé také tím, že mapují část naší společné historie. A to vtipným, zábavným, chytrým i napínavým způsobem.

Kniha si už stačila získat i mezinárodní věhlas. Ve Velké Británii ji vydalo nakladatelství Virago, v Kanadě HarperCollins, v Itálii Einaudi... A nyní autorka představí své vzpomínky a sny i českým čtenářům.Vydává Odeon v dubnu 2018.

Rozsah 328 stran.