Dva rozmanité seriály startují na Prima ZOOM

Dva rozmanité seriály startují na Prima ZOOM

Dva rozmanité seriály startují na Prima ZOOM

Krása a mříže

Dva rozmanité seriály startují na Prima ZOOM začátkem srpna. Přispěte si a večer si užijte krásu rozbřesku z různých koutů světa s Prima ZOOM. Přineseme vám poznání, co se vám může stát v cizině – skutečné příběhy od zajetí ve Vietnamu až po události ztvárněné v oscarovém filmu Argo.

 

Poznejte úchvatné rozbřesky i strach z vězení

3. 8. 20.00 – Krása rozbřesku
3. 8. 22.10 – Vězněm v cizině

 

Krása rozbřesku (5 dílů, středa ve 20.00)

První rozbřesk zažijete v rezervaci Jižní Luangwa v Zambii, která je i přes dlouhá období sucha domovem úžasné pestrosti života. Hroši se ve dne ponoří do řeky v místech, kde je nejhlubší, aby na ně nemohlo horko, a čekají na večer. Každý z nich se vydává na osamocenou noční výpravu za potravou, při které ujde až 20 km a najde až 40 kg zelené píce, kterou potřebuje k přežití. Zoborožec kaferský oznamuje blížící se den hrdelním zpěvem, který je slyšet na kilometry daleko. Zoborožci žijí na zemi v malých skupinkách a během dne naběhají i sto kilometrů. Zoborožčí zpěv je budíčkem pro paviány babuiny, kteří tráví více času na zemi než na stromech. Pelikáni, marabu, rackové a volavky se za rozbřesku vydávají k napajedlům a brzy k vodě přichází celá plejáda tvorů, kteří se hromadně shání po něčem k snědku. Noční tvorové předali vládu denním a medojedi kapští spěchají po nočním lovu domů, stejně jako se hroši po noci strávené na pastvě vracejí ke svým skupinkám. Denní tvorové se vydávají za potravou hned zrána, dokud ještě není horko. Antilopa losí ví, že jí u vody hrozí nebezpečí, a k napajedlům chodí jen velmi málo, neboť hned po ránu se zásobuje rosou z rostlin. Sloni se vydávají za rozbřesku k fíkovníku, který je vzdálen desítky kilometrů, a o fíky se zajímají i babuini. Jak slunce stoupá, zvířata v žáru zpomalují a čekají na setmění a na návrat nového svítání.

Mexican Prison Escape Image 2 

Další rozbřesky a koloběh života vás zavedou do nejrůznějších a neméně zajímavých koutů naší planety.

3. 8. – Zambie
10. 8. – Brazílie
17. 8. – Mexiko
24. 8. – Kanada
31. 8. – Norsko

Vězněm v cizině (10 dílů, středa po 22.00)

Vietnam POWs McCain And Brace Image 4 

První příběh nás zavede do Mexika v létě 1972, kde se mladý Mike plaví se svými přáteli Macym a Paulem podél západního pobřeží. V Mexiku si za pár dolarů koupí devět kilogramů marihuany, kterou chtějí prodat a za peníze si opravit svou zchátralou loď. Potkají zde dva další Američany, Franka a Dana, kteří je požádají o pomoc s převozem tuny marihuany. Bohužel jejich chatrná loď ztroskotá a všude plavou balíky této drogy. Pět mladých Američanů je zatčeno za pašování a všichni skončí v mexickém vězení, kde je většina mužů pod vlivem drog. Mladíci se rozhodnou z vězení utéct, protože zde nemají šanci přežít. Jedinou možností je vykopat z vězení tunel. V kopání se střídají a postupují celkem rychle, a i přes nečekané překážky se dostanou všichni ven. Po sedmi měsících ve vězení se skupina rozchází. Frank a Dan byli již v USA hledáni, takže odjíždějí na jih Mexika. Mike, Mace a Paul míří na americký hraniční přechod v texaském El Pasu. Podaří se jim dostat domů?

Hippie Mafia Image 2 

Rovněž další příběhy budou o dlouhých, osamělých trestech v temném a nebezpečném vězení daleko od domova. O dovolených, které se změnily z pohádky o exotickém odpočinku v ráji na horor o peklu na Zemi. Každý cestovatel se nejvíce obává toho, že se v zahraničí dostane za mříže. Připravte se na šokující skutečné příběhy o hrozivých věznicích, zdrcujících únosech, životu v panice, slzách a zoufalství. Tentokrát mimo jiné o pohřbení zaživa, válečných vězních ve Vietnamu nebo skutečných událostech, které inspirovaly vznik oscarového dramatu Argo o útěku zaměstnanců americké ambasády z Íránu.

3. 8. – Útěk z mexického vězení
10. 8. – Arizonské šílenství
17. 8. – Hadi na palubě
24. 8. – Bratrstvo věčné lásky
31. 8. – Váleční zajatci McCain a Brace
7. 9. – Zpověď mafiána
14. 9. – Pohřben za živa
21. 9. – Rychlý, zběsilý a dopadený
28. 9. – Marihuanový král
5. 10. – Útek z Teheránu

www.prima-zoom.cz – unikátní online magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.