Dramaturgický plán divadel ABC a Rokoko

Dramaturgický plán divadel ABC a Rokoko

Dramaturgický plán divadel ABC a Rokoko

Městská divalda pražská představila dramaturgický plán na divadelní sezonu 2014/15. Diváci se mohou těšit na pět nových inscenací, z toho tři v české premiéře. Petr Svojtka a Jiří Janků chystají pro divadlo ABc na listopad hudební V+W Revue, která připomene slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ondřej Zajíc pak na květen inscenaci Romulus Veliký, komedii antických rozměrů, jednu z prvních her Fridricha Dürrenmatta o zániku říše, kerou spravuje šílenec.V divadle Rokoko proběhne v listopadu česká premiéra hry Marka Epsteina Veterán v režii Pavla Kheka, dramatu o vině a svědomí v realitě současného maloměsta.

Kdo se bojí Virginie Woolfové

V březnu představí Arnošt Goldflam současnou komedii izraelské dramatičky Anat Gov Happy End, ve které se lehce a s nadhledem vypráví o velmi vážných věcech. Po delším čase také opět ožije Malá scéna ABC a to vrcholným dílem kontroverzního švédského dramatika Augusta Strindberga Tanec smrti o dlouholetém soužití manželského páru.

Inscenace Rváč

Všichni, kteří chtějí být mezi prvními, kdo nové inscenace uvidí, si mohou od 1. března zakoupit předplatné na sezonu 2014/15. Předpatným do divadel ABC a Rokoko ušetří návštěvníci nejen čas, ale i peníze a mohou získat řadu výhod, mezi něž paltí mj. přenosnost předplatitelského průkazu, přednostní nákup dalších vstupenek nad rámec předplatného s 50% slevou, informační servis, šatna zdrma, každý měsíc zvýhodněné představení za 90 kč do všech cenových zón a další. Lákavá je také možnost zúčastnit se pravidelných setkání s herci divadel ABC a Rokoko. Na výběr je ze čtyř předplatitelských skupin - Výběrové předplatné, Tradiční skupina, Víkendová skupina, Volné předplatné. Bližší informace najdete na stránkách Městských divadel pražských.