Dramata ze Soudní síně

Dramata ze Soudní síně

Dramata ze Soudní síně

Soudní síně jsou plné lidských dramat. Poznají to také diváci televize Prima v novém pořadu stejnojmenného názvu – Soudní síň. Inscenované procesy jsou inspirované skutečnými případy slovenské justice, zůstávají tak autentické a syrové. Ty nejzajímavější z nich mohou diváci sledovat vždy od pondělí do pátku v 16.40 na Primě.

Nechutné kojení
Kojení je všeobecně považováno za oslavu mateřství. Je pro dítě zdravé a přínosné. Vzniká díky němu úzké pouto mezi dítětem a matkou. S tímto by pravděpodobně souhlasil každý. Až na pana Eugena Koláře. Ten své zaměstnankyni Miladě Blažejové zakazuje kojit jejího ročního chlapečka v práci.

Jaký má k tomu důvod? Prý je to nechutné. Milada se však rozhodla bojovat za svá práva a dnes svého zaměstnavatele žaluje za diskriminaci. Sledujte tento velice kontroverzní případ, ve kterém teče mléko proudem.
 
Milada Blažejová je mezi svými kolegy známá jako upovídaná žena. Pusa se jí ani na chvíli nezavře. Všichni v jejím okolí doufali, že mateřství ji změní. Ale marně. Milada dotáhla spor se zaměstnavatelem až do Soudní síně, protože nehodlá svého malého syna tahat někam na toaletu nebo do sklepa, jenom aby ho mohla nakojit. Přece se nebude schovávat.
 
Eugen Kolář žije spořádaným, konzervativním, rodinným životem. Jedni ho považují za zásadového člověka. Pro jiné je to spíš suchar. Eugen tvrdí, že ve sporu s Miladou nejde o kojení samotné, ale o to, jak se Milada chová.

Po půl roce mateřské se Milada musela z finančních důvodů vrátit do práce. Občas si s sebou bere i svého syna. Když na to přijde, kojí ho přímo na pracovišti. Stěžuje si, že šéf Eugen při tom nad ní stojí a měří jí, kolik uběhne času.

Jenže Milada podle Eugena neodvádí dobře svou práci: syna má s sebou každý den, kojí, kde chce, kdy chce. Z osmihodinové pracovní doby celých šest hodin promarní. A neustálými řečmi o mateřství i svých problémech, které jsou s tím spojené, obtěžuje ostatní kolegy a kolegyně.

Eugen je hluboce věřící a podporuje v tom i své zaměstnance. Přílišné odhalování mu vyloženě vadí. Opravdu je Milada tak nesnesitelná, nebo je Eugen příliš úzkoprsý? A jak se dostalo mateřské mléko do kávy Miladiných kolegyň?

Syn tě nemá rád
Že mezilidské vztahy dokážou být pěkně zamotané, víme všichni. Někdy jsou dokonce tak zamotané, že se v nich ztrácíme. Nebo nás vyloženě táhnou ke dnu. Pokud se však do těchto sítí zamotají i děti, nabírají všechny vztahové problémy ještě větší obrátky. Důsledky takovýchto problémů mohou být vyloženě fatální.

Proto je důležité, aby i během dnešního jednání soud mimořádně citlivě zvážil, co bude nejlepší pro jedno dítě. Jmenuje se Tomáš, má třináct let a v hlavě pořádný zmatek ze všeho, co se najednou začalo v jeho životě odehrávat.
 
Tamara o sobě tvrdí, že pracuje jako masérka. Avšak nikdy nespecifikuje, o jaké masáže se vlastně jedná. Nedávno se vrátila ze zahraničí, kde čtyři roky žila a pracovala. Myslí si, že její bývalý manžel Tomáš má špatný vliv na syna. Proto chce, aby byl malý Tomášek svěřený do její výchovy. Ráda by začala novou etapu jejich společného života.

Tomáš pracuje jako manažer sítě restaurací rychlého občerstvení. Všechen volný čas věnuje rodině a dětem, protože je přesvědčený, že jen děti dávají člověku skutečný smysl života.

Rodiče se po šesti letech manželství rozvedli. Malému Tomáškovi tehdy bylo teprve pět let. Tamara se ze dne na den ocitla bez bydlení a nemohla se o něj starat. A když odjela za prací do zahraničí, staral se o něj výhradně otec.

Dnes je malému Tomáškovi už třináct a prý Tamaře chřadne před očima. Tamara si myslí, že jeho otec Tomáš má na syna příliš velké nároky. Že ho nutí moc pracovat. Údajně osm hodin denně. Otec však mluví o maximálně hodině a půl práce za týden, která je navíc odměněná kapesným.

Ani během procesu není jasné, co Tamara dělala během několika let v zahraničí a čím přesně se živila. Ale vychází najevo, že otec začal omezovat setkávání syna s matkou. Tvrdí, že na jeho výslovnou žádost. Něco tady nehraje. A je na soudkyni, aby se dobrala k pravdě. 

Dej mi svatý pokoj
Ne každý se umí důstojně vypořádat s rozchodem. Najednou jsou tady probuzení do nového dne v prázdné posteli. Na SMSky nikdo neodpovídá. Bývalá láska nebere telefon. A není si komu postěžovat, protože to nikdo nemůže pochopit.

Takhle to ale vnímá jen ten, kdo nedokáže rozchod překonat a normálně dál žít. Pro takového člověka je nepředstavitelné dát se dohromady s někým jiným. A tak se rozhodne za každou cenu bojovat o přízeň bývalého partnera. Ve více než 99 procentech takové pokusy končí neúspěchem. I Miroslava je už zoufalá ze svého bývalého přítele Marka, který nemůže pochopit, že je mezi nimi dávno KONEC.
 
Miroslava je šikovná mladá žena. Pracuje v mediální agentuře. Momentálně je zadaná. Ale má obavy, že její bývalý přítel Marek jí nový vztah znovu překazí. Doufá, že její noční můra dnešním dnem skončí. Že bude moci spokojeně žít. Bez toho, aby ji někdo stále sledoval na každém kroku a musela se neustále bát, co ji ještě čeká.

Marek pracuje jako trenér fitness. V práci se mu moc nedaří. A to se negativně odráží na jeho chování. To byl také jeden z důvodů, proč se s ním Mirka rozešla.

Od jejich rozchodu uplynuly už téměř dva roky. Mirka tvrdí, že Marek to stále není ochotný nebo schopný přijmout. Chová se, jako by spolu stále něco měli. Obtěžuje Mirku doma i v práci, dokonce nenechá na pokoji ani její rodinu. Zašel prý tak daleko, že jí vyhrožuje smrtí. Likvidací hrozí i jejímu novému příteli. Miroslava je u soudu, protože se bojí o svůj život.

Je to pravda, nebo lež? Marek prohlašuje, že to druhé. Že se po rozchodu pouze snaží domáhat, aby mu Mirka vrátila jeho věci. A také zaplatila část nájemného. Ale přitom jí nijak neubližuje. Naopak vystřelí šokující obvinění, že Mirka má problémy: má problémy s gamblerstvím. I když na to vůbec nevypadá, je závislá a peníze utápí v hracích automatech po nonstopech.

Vzpamatuj se!
Říká se: malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti. Zdá se, že je to i případ této matky a její dospělé dcery. Hana je přesvědčená, že její dcera Julie potřebuje odbornou pomoc psychiatra a sama není schopná posoudit, v jakém stavu se nachází.

Julie si myslí přesný opak. Pomoc potřebuje matka, která je podle ní odjakživa nemocná na hlavu. Nechutný způsob komunikace dvou žen, které k sobě nikdy neměly příliš blízko, dnes vrcholí právním sporem. V Soudní síni proti sobě stojí matka s dcerou.
 
Hana je rozvedená. Pracuje jako vedoucí potravin. Je nekompromisní. Ráda poučuje. Má řádně prořízlou pusu. Její dcera Julie je prý psychicky labilní a trpí duševní chorobou. Svým jednáním ohrožuje vlastní zdraví. Potřebuje odbornou pomoc, kterou ale tvrdohlavě odmítá.

Julie je svobodná, momentálně nezadaná slečna. Cítí se unavená z neustálého boje s matkou Hanou. Soudní spor bere jako nehoráznou absurditu. To, že má s matkou špatný vztah, a málo s ní proto komunikuje, přece ještě neznamená, že je nemocná a má být nesvéprávná.
 
Když musí matka stát u soudu proti vlastní dceři, je to skutečně absurdní. Podle Hany však Julie poslední dva měsíce odmítá jíst, a co sní, to hned vyzvrací. Předtím se prý přejídala… Jenže Hana si hned na začátku plete pojmy a dojmy, bulimii zamění s anorexií.

Jako hlavní důvod špatného vztahu mezi matkou a dcerou Julie vidí to, že se jí Hana snaží řídit život. Míchá se do všeho, co dělá. Poslední přítel od Julie utekl, protože už to nemohl dál snášet.

Matka Hana se snaží působit dojmem, že má pro všechno jen ty nejlepší důvody. Faktem je, že dceři také bránila ve výběru školy. Julie se vždy musela přizpůsobit tomu, co si matka přála a co si myslela, že je pro ni nejlepší. Soudkyně ženy pomalu nestíhá napomínat. A když se dostane ke slovu Juliin otec jako svědek, přijde šok. Padne vážné obvinění ze sexuálního obtěžování!

Nejzajímavější soudní procesy plné lidských dramat sledujte na Primě každý všední den před pořadem Prostřeno!

Soudní síň
Inscenované soudní procesy jsou inspirované skutečnými případy slovenské justice. Soudní síň nabízí divákům jedinečnou příležitost vyslechnout argumenty obou stran a po vynesení rozsudku zvážit, jestli by došli ke stejnému rozhodnutí jako soudce. Na televizní obrazovku si mimo jiné našly cestu sousedské spory, dopravní nehody, rozvody, boje o děti, pracovně-právní spory a trestné činy. V sázce je vždy mnoho, a emoce jsou tak vypjaté. Většinou není jednoduché rozhodnout, která ze stran sporu je v právu.