Domov plný zelené a květů

Domov plný zelené a květů

Domov plný zelené a květů

Domov je místo, kde především relaxujeme a trávíme čas se svými blízkými. Zařídit bychom si ho proto měli tak, aby nám energii dodával, nikoliv ubíral. Mimo vhodné volby barev a doplňků, kterými prostředí dotváříme, jsou jeho důležitou součástí také květiny a zeleň. Ty vdechnou prostoru nový příval energie, harmonie a pozitivního myšlení.

Pokud máte obavu z toho, jak se o květy starat a jak často je zalévat, můžete s klidem sáhnout po jejich umělém provedení. Při výběru se můžete zaměřit nejen na jejich vzhled, ale také na význam. Ten se liší podle tvaru, velikosti i typů listů, jaké květina má.

Zdraví

Pokud je pro vás zdraví na prvním místě, zaměřte se na květiny, které typově připomínají strom. Rostlina s dřevěným kmenem a menším množstvím listů totiž symbolizuje zdraví a stabilitu. Umístit byste je měli ve východně orientovaných částech bytu.

Kariéra

Pokud se snažíte budovat svou kariéru a věnujete tomu značné úsilí, potom by ve vaší domácnosti neměla chybět orchidej. Ta mimo čistoty a hojnosti působí na duchovní rozvoj. Je vhodné ji umísit do obývacího pokoje, konkrétně do části orientované na jih.

Prosperita

Květy s drobnými lístky jsou určené pro podporu prosperity. Umístěte je do jihovýchodní části domu nebo bytu, protože symbolizují bohatství a peníze.

Květiny jsou nejen symbolem mnoha významů, ale také dokáží úžasně zútulnit a provzdušnit prostor a proměnit místnost v poklidnou oázu. Navíc zelená barva uklidňuje a příznivě působí na naši psychiku.