Dominik Landsman a Láďa Hruška představují své nové knihy

Dominik Landsman a Láďa Hruška představují své nové knihy

Dominik Landsman a Láďa Hruška představují své nové knihy

Jménem nakladatelství Euromedia si vás srdečně zveme na dva knižní křty, které proběhnou příští čtvrtek.

Dominik Landsman: Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána

KDY: čtvrtek 28. listopadu od 16 hodin

KDE: Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1

Toto je příběh ze Sedmimoří… … vlastně teda jako druhý příběh ze Sedmimoří. A jako takový má určitá pravidla: Všeho víc! Víc výbuchů, víc přestřelek, víc dostaveníček holek s klukama… ale to by asi nebyl ten příběh ze Sedmimoří, ne? Tak alespoň moře šermířských soubojů, oceán démonů všech tvarů a velikostí a záplava potvor a potvůrek. A víc Adorabla a víc piráta Pařáta a víc ztracených příbuzných! Čeněk se totiž vrací do Sedmimoří, kde opět hrozí probuzení vládce všech démonů, a vezme s sebou i tatínka. Ten mu ovšem nebude kazit zábavu dlouho, protože ho brzy i s lodí unesou rytíři Zlaté korouhvičky. Je to ale nevyzpytatelné místo, že? Záchranná výprava začíná, takže vítejte na palubě a nemněte se těmi háky v oku, ano? Kniha je určena pro čtenáře od 7 let.

Knihu pokřtí Monika Absolonová.


Dominik Landsman: Kapitán Adorabl a bambitka

černokněžníka Vorána

Toto je příběh ze Sedmimoří… … vlastně teda jako druhý příběh ze Sedmimoří. A jako takový má určitá pravidla: Všeho víc! Víc výbuchů, víc přestřelek, víc dostaveníček holek s klukama… ale to by asi nebyl ten příběh ze Sedmimoří, ne? Tak alespoň moře šermířských soubojů, oceán démonů všech tvarů a velikostí a záplava potvor a potvůrek. A víc Adorabla a víc piráta Pařáta a víc ztracených příbuzných! Čeněk se totiž vrací do Sedmimoří, kde opět hrozí probuzení vládce všech démonů, a vezme s sebou i tatínka. Ten mu ovšem nebude kazit zábavu dlouho, protože ho brzy i s lodí unesou rytíři Zlaté korouhvičky. Je to ale nevyzpytatelné místo, že...? Záchranná výprava začíná, takže vítejte na palubě a nemněte se prosím těmi háky v oku, ano...?

Kniha je určena pro čtenáře od 7 let.

Ukázka z knihy:

„Zpěněné vlny se tříští o bort dřevěné bárky. Pirát Pařát stojí soustředěně na přídi a ustaraně hledí před sebe. Ano, hledí. Možná si pamatujete, že pirát Pařát měl přes obě oči pásky. Navíc měl místo nohou a rukou háky. Tak to si to pamatujete dobře, ale nyní jsme se posunuli v čase tak nějak zpátky. Do doby, kdy byl pirát Pařát mladší a měl pásku jenom přes jedno oko a háky jenom místo rukou a jedné nohy. Ještě to byl švarný jura kterému svět ležel u nohy.

Tedy, ony zpěněné vlny se tříštily o bort dřevěné bárky. Pirát Pařát na přídi ustaraně hleděl svým jedním okem před sebe a nervózně klepal hákem o zábradlí lodi.

„Přidejte, třeba to někdo přežil," zavelel směrem k posádce a nadále sledoval se zkrabaceným čelem horizont. „Hrozné, hrozné. Co se tam asi stalo?" mumlal si pod vousy, když v dálce začal rozeznávat obrysy ostrova, ze kterých stoupal tmavý dým. To je znak zkázy, dým. Vždycky, když z něčeho stoupá dým, je to znak zkázy. Třeba z myčky na nádobí. Když stoupá dým z myčky na nádobí, znamená to katastrofu a taky to znamená, že neumíte používat myčku na nádobí. Je totiž nemožné, aby z myčky stoupal… ale to sem teď nepatři. Pokračujeme v příběhu."

Dominik Landsman (*1985) vystudoval obor finance podniku na Vysokém učení technickém v Brně, následně pracoval jako realitní makléř. V době, kdy dostal v zaměstnání výpověď, hledal novou práci, ale když konečně nastoupil, po čtrnácti dnech sám odešel. Rozhodl se tedy zůstat místo manželky na mateřské dovolené, které se syn narodil zhruba měsíc před výpovědí. O zážitky z mateřské dovolené se rozhodl podělit s ostatními, a jelikož v dětství zkoušel psát pohádky a povídky, rozhodl se napsat knihu. Nejdříve založit vlastní blog, kde humorně, s nadhledem a cynismem popisoval dny prožité se svým maličkým synem. Po ohromném úspěchu na blogu vydal své příspěvky knižně, a to se stejně velkým úspěchem: Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti, Deníček moderního fotra 2 – aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech. Dominik Landsman aktuálně zveřejňuje své příspěvky v časopisech a na internetu, pracuje na dalších knihách a věnuje se svému velkému koníčku - rybaření.

Dominik Landsman: Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána, vydala Pikola, 288 stran, doporučená cena 359 Kč.

 

Láďa Hruška: Průšvihy drzého záškoláka

KDY: čtvrtek 28. listopadu od 18 hodin

KDE: Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1

Miky Marný není ve škole ani za školou vůbec marný! Je to úplně normální šesťák. Nesnáší učení, protože na světě je přece spousta užitečnějších věcí než sedět jako bábovka nad úkolama. Občas dostane poznámku, jelikož je někdy drzý, a sem tam zajde i za školu. Nejvíc ale o víkendu – školník totiž zapomíná vypínat wi-finu, takže si tam Miky může hrát na tabletu, když to má doma zrovna zakázaný! Hlavně je ale Miky správnej kluk, co má spoustu bezva kamarádů s kupou problémů. Ještě že si Miky dokáže se vším poradit! A poradí i tobě –jak si vyrobit vlastní jedlý sliz a super kryt na mobil nebo jak zatočit s pupínkama na ksichtíku. A to se cóóó? Vyplatí!!! Kniha je určená čtenářům od 8 let.

Knihu pokřtí Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík).Láďa Hruška: Průšvihy drzého záškoláka

– Miky pátrá, radí, zachraňuje

Miky Marný není ve škole ani za školou vůbec marný! Je to úplně normální šesťák. Nesnáší učení, protože na světě je přece spousta užitečnějších věcí, než sedět jako bábovka nad úkolama. Občas dostane poznámku, jelikož je někdy drzý, a sem tam zajde i za školu. Nejvíc ale o víkendu – školník totiž zapomíná vypínat wi-finu, takže si tam Miky může hrát na tabletu, když to má doma zrovna zakázaný! Hlavně je ale Miky správnej kluk, co má spoustu bezva kamarádů s kupou problémů. Ještě že si Miky dokáže se vším poradit! A poradí i tobě – jak si vyrobit vlastní jedlý sliz a super kryt na mobil nebo jak zatočit s pupínkama na ksichtíku. A to se cóóó? Vyplatí!!! Knížka je určená školákům od 8 let.

Ukázka z knihy:

„U nás ve škole máme už delší dobu slizománii. Slizy musíme schovávat před učitelama v taškách, takže se občas dostanou mezi učebnice. To je pak průšvih i doma, a tak je radši skrejváme pod lavicí, ať je klid. No dobře… Někdy skončí i za tabulí nebo v záchodový míse – tam slizy končí dobrovolně i nedobrovolně.

Dobrovolně, když už přestanou fungovat a slizovat a jen se lepí.

Nedobrovolně, když nám je učitelka zabaví a musím je jít potupně před celou třídou vyhodit. To se pak jeden cejtí jak na popravě – jít na WC spláchnout svého miláčka, se kterým se uklidňuješ, když tě škola stresuje…

Je to strašně nechutný a ponižující.

Kvůli oblíbenýmu slizu u nás ve třídě padlo už několik poznámek. Učitelé někdy dokážou být fakt dost vtipný, HAHA!"

Láďa Hruška (*1978) vystudoval pedagogickou fakultu na univerzitě v Hradci Králové, ale v roli učitele biologie a chemie příliš dlouho nepobyl. V roce 2002 se vydal nabírat první novinářské zkušenosti do regionálního deníku, kde působil jako redaktor. Později začal pracovat zejména pro rádio a televizi – jako reportér a zejména moderátor.

Láďa Hruška: Průšvihy drzého záškoláka – Miky pátrá, radí, zachraňuje, vydala Pikola, 176 stran, doporučená cena 259 Kč