Dobročinný bazar s Petrem Vackem, rodinou HRUŠÍNSKÝCH, FELIX SLOVÁČEK ml. a mnoho dalších

Dobročinný bazar s Petrem Vackem, rodinou HRUŠÍNSKÝCH, FELIX SLOVÁČEK ml. a mnoho dalších

Dobročinný bazar s Petrem Vackem, rodinou HRUŠÍNSKÝCH, FELIX SLOVÁČEK ml. a mnoho dalších

Dobročinný bazar Letního domu 31. 5. na nám. Míru. Petr VACEK, rodina HRUŠÍNSKÝCH, FELIX SLOVÁČEK ml. a další budou nalévat rajskou polévku

V úterý 31. května ožije náměstí Míru v Praze již po deváté dobročinným bazarem. Pořádá ho nezisková organizace Letní dům a je jedním ze způsobů financování jejích aktivit ve prospěch dětí z dětských domovů a rodin v tíživé sociální situaci. Ke koupi zde bude v několika stáncích množství darovaného zboží, oblečením a doplňky počínaje, přes knihy, hračky, kuchyňské potřeby a různými kuriozitami konče.

 

Dobročinný bazar začíná v deset hodin dopoledne. Hned po poledni oživí celou atmosféru prodeje vystoupení hudebníků. Ve 14:00 hod. dorazí herec Petr Vacek s rajskou polévkou, kterou nabídne ve prospěch aktivit Letního domu kolemjdoucím. Říká: „Květen je měsíc lásky a právě teď by měla být láska k bližním tou nejsilnější v nás. Těmi, kdo potřebují naši podporu nejvíce, jsou děti, vyrůstající bez lásky, bez rodinného zázemí.“ S Petrem Vackem dorazí i někteří z jeho kolegů. Na náměstí Míru se potkáme s Janem Hrušínským, Kristýnou Hrušínskou, Denisou Pfauserovou, Felixem Slováčkem mladším, Michalem Kernem a Miluší Šplechtovou. O něco později přijde na náměstí i místostarostka Městské části Praha 2 Alexandra Udženija, která převzala nad celou akcí záštitu. Zúčastní se vyhlášení výsledků soutěže, probíhající paralelně s prodejem na Dobročinném bazaru.

Letní dům působí nejen v Praze, ale i na několika místech České republiky již dvacátým rokem. Pomáhá a podporuje děti a mladé lidi vyrůstající v náhradní výchovné péči, či bez fungujícího rodinného zázemí. Podílí se na jejich osobnostním růstu a rozvoji tak, aby svůj život přijímali nejen s plnou odpovědností a rostli k samostatnosti, ale aby se z něj dokázali i radovat.