Do Jeseníků za výlety i vysokou gastronomií

Do Jeseníků za výlety i vysokou gastronomií

Do Jeseníků za výlety i vysokou gastronomií

 

Na výlety do Jeseníků se odjakživa jezdívalo objevovat krásy místní přírody, které jsou jako stvořené pro pěší turistiku a cykloturistiku. Ale doby, kdy k výletům do přírody patřily řízky s chlebem, jsou ty tam. Do okolí Králického Sněžníku dnes můžete vyrazit za vysokou gastronomií a dát tak cestování další rozměr. Ať už vyrážíte s dětmi, v páru nebo s přáteli, vyzkoušet byste měli restauraci Podbělka ve Wellness hotelu Vista. Její název vznikl podle stejnojmenné hory v Podbělském hřbetu pohoří Králický Sněžník, která se nachází v nadmořské výšce 1307 m. V nabídce restaurace najdete pestré menu, které se specializuje především na regionální kuchyni.

 

Tím, který má celé menu na svědomí, je šéfkuchař Jan Rimpler. Ten se může pochlubit mnohaletou praxí v luxusních podnicích v České republice i daleko za jejími hranicemi. Několik let vařil na čtyřhvězdičkových lodích a mimo vaření je i protagonistou dnů české kuchyně v zahraničí nebo lektorem kuchařských kurzů. Šéfkuchař sestavoval menu tak, aby se v restauraci spokojeně najedli jak ti, kdo upřednostňují lehké a bezmasé pokrmy, tak milovníci ryb i luxusních steaků. Vyberou si určitě i nejmenší návštěvníci, pro které je připravené speciální menu i dětský koutek. Ten je v restauraci pro případ, že z nich gurmáni teprve vyrostou.

 

Dospělí si tak mohou nerušeně vychutnávat biftek z hovězí svíčkové s grilovanými hřiby a houbovým jus, jehněčí kolínko na pyré z brambor a medvědího česneku nebo rolované filátko ze sivena, který je loven přímo v místních sádkách. A protože si restaurace Podbělka zakládá mimo jiné i na své pannacotě, minimálně jednu z nich stojí za to ochutnat. Vybírat můžete z vanilkové s malinami, ze skořicové nebo méně tradiční pannacoty se sušenými švestkami.

Dalším místem, kde si v Jeseníkách určitě pochutnáte, je vyhlídková restaurace v chatě Slaměnka, která se nachází u horní stanice lanovky Sněžník. Chata je díky své nadmořské výšce 1 116 m nejvýše položenou chatou v okolí. Kromě své polohy a vybraného jídelníčku, se restaurace pyšní i stylovým interiérem s nádherným trámovým stropem. Ve Slaměnce si můžete dát třeba grilované kuře, panini, salát nebo třeba chutný dezert, restaurace je samoobslužná.

 

Možností kvalitního stravování je v areálu Dolní Moravy nepřeberné množství. A protože restaurací a barů je mnoho, a lákavých jídel na menu ještě víc, možná by stálo za úvahu, vydat se do Jeseníků alespoň na prodloužený víkend. V takovém případě se ubytujte v luxusním Wellness hotelu Vista. Součástí hotelu je i kromě již zmíněné restaurace Podbělka také restaurace Vyhlídka, Cafe Bar Vista a Mulda Bar. Dejte si tam něco dobrého k snědku či pití a až vám vytráví, můžete vyrazit do té jedinečné přírody, kvůli které se do Jeseníků tak dlouho jezdí.

Informace o ubytování, wellness a veškerých aktivitách najdete na webových stránkách www.hotel-dolnimorava.cz, www.dolnimorava.cz.