Dnes v Ordinaci: Anna Slováčková v roli sestřičky!

Dnes v Ordinaci: Anna Slováčková v roli sestřičky!

Dnes v Ordinaci: Anna Slováčková v roli sestřičky!

V dnešním díle Ordinace půjde o život! Adrenalinové bylo i samotné natáčení. Jak zákeřná může být řeka, na vlastní kůži pocítili Radim Fiala (46) a Štěpán Benoni (33) v rolích záchranářů Petra Hanáka a Marka Doležala.  

V dnešním díle Ordinace v růžové zahradě 2 diváci uvidí dramatický výjezd záchranky. Záchranáři Petr, Marek a půvabná Bibi (Marika Šoposká, 27) před sebou budou mít nelehký úkol. Vytáhnout z vody dvě bezvládná těla vodáků a pokusit se o jejich záchranu. Jestli se jim podaří zachránit dva mladé životy, bude záviset i na jejich rychlosti. Poprat se s řekou, kluzkým povrchem ale nebyla legrace ani pro samotné herce.

Zatímco rolí vodáků se chopili zkušení kaskadéři, herci Fiala a Benoni šli do akce bez dubléra. A s jasnou instrukcí. Tohle by mělo klapnout napoprvé! Pro Štěpána Benoniho to byla navíc první akční scéna v Ordinaci. A jen tak na ni nezapomene. „Tahle akční scéna měla být o tom, že dva záchranáři zachraňují tonoucího. Ve finále jsme s Radimem měli co dělat, aby nakonec nemuseli zachraňovat nás dva. Brodili jsme se po kolena v Sázavě a příšerně to klouzalo. Navíc ten tonoucí byl snad dvoumetrový kaskadér. I když jsme s Radimem docela silní, nejsme vysocí, takže dostat ho na břeh nebyla legrace. Teda pro nás ne, štáb se asi bavil víc,“ vzpomíná na natáčení Štěpán Benoni.

 

Štáb rozhodně hercům nezáviděl. Tato scéna se točila v polovině května, letošní květen nebyl zrovna teplý a Sázava měla jen pár stupňů. O veselou historku z šestihodinového natáčení se postarala Marika Šoposká, která coby záchranářka Bibi Mrázková měla tonoucího na břehu resuscitovat. Národ má velké štěstí, že Marika je herečka, nikoliv záchranářka. „Jestli neumře sám, Marika mu rozhodně pomůže,“ vtipkoval režisér Braňo Holiček při první zkoušce scény, kdy se Marika Šoposká snažila vodákovi nasadit krční límec.  

Slováčková v Ordinaci

Dnešní díl do děje vnese také novou postavu. Kamenická nemocnice přijímá novou posilu sesterny – sestřičku Radku v podání Anny Slováčkové. Rozhovor s talentovanou Slováčkovou čtěte níže.

Podaří se kamenickým záchranářům vodáky oživit? A jak si povede nová posila sesterny, Anna Slováčková? To uvidí diváci TV Nova už dnes ve 20:20 a slovenští diváci v témže čase na Nova International.

ROZHOVOR S ANNOU JULIÍ SLOVÁČKOVOU

Anna Julie Slováčková: Občas se mi chce v Ordinaci brečet

Je mladá, je půvabná, ale krása, kterou oplývá navenek, jí chybí uvnitř. Radka je novou posilou sesterny kamenické chirurgie, její kolegyně to s ní ale nebudou mít jednoduché. Jak do nového kolektivu zapadla její představitelka Anna Slováčková (22) a z čeho má v souvislosti s Ordinací noční můry?

Aničko, jaká je vaše postava Radky?

Zatím na mě působí jako loktařka, které nevadí být na ostatní hnusná, když vycítí, že by to mohlo být v její prospěch. Doufám, že uvnitř zas tak hnusná nebude. Má i svoji citlivou stránku, kterou dává najevo bohužel trochu cholericky.

Hrajete mladou, krásnou sestřičku. To je jen otázka času, než vám scénář předepíše milostnou scénu s nějakým doktůrkem. Jste na to připravená?

Jasně, postavím se k tomu, jak bude třeba. Jsem s tím smířená. Jednou už tu práci dělám, tak co.

A co myslíte, že vám na to řekne přítel?

Ten o tom, co točím, nechce radši vědět. Je hrozně žárlivý. Ale na Ordinaci se bude muset podívat, to bych mu doporučovala.

Když přišla nabídka role v Ordinaci, co jste si řekla?

Jupí! Byla jsem moc ráda. Ordinaci jsem vždycky sledovala. Neříkám, že každý díl, ale vždycky jsem měla přehled, co se v ní děje. Takže ta nabídka mě moc potěšila a dodneška tomu vlastně nemůžu uvěřit.

Jaký byl váš první den v Ordinaci?

Byla jsem trochu nervózní. Vždycky jsem měla problém zařadit se do kolektivu, začít se s někým bavit a tak. Ale tady jsou všichni moc milí, přátelští a působí to na mě jako jedna velká rodina, kam snad zapadnu. Teprve teď všechny postupně poznávám. Neznala jsem tady předem vůbec nikoho. S Bárou Štěpánovou jsme se občas potkávaly na různých akcích, ale vždy jsme se jen pozdravily.

Ze show Tvoje tvář má známý hlas už jste před kamerou ostřílená…

To sice ano, ale myslím, že tady jsem víc nervózní. Je to moje první větší role v seriálu. Strašně si toho vážím a moc mě to baví. Je to pro mě nová obohacující zkušenost. Je tu víc obrazů, a když se přeřeknu nebo mi něco vypadne, cítím se jako největší looser a chce se mi brečet. Nechci někoho zdržovat, ale občas se kvůli mně musí jet znova. Taky mám doslova noční můru z toho, že někdy zapomenu přijít na natáčení.

Máte nějaký fígl na šprtání textů?

Fígl nemám, já si je nejprve čtu potichu, pak nahlas. Nejprve v sedě a pak si při chůzi představuju, jak ta situace bude vypadat. Docela se u toho nachodím.

A co vám řekli rodiče (Dagmar Patrasová a Felix Slováček – pozn.) na to, že budete hvězdou seriálu? Radíte se o tom, jak hrát, s maminkou?

Naši byli určitě rádi, ale oni naše úspěchy moc nekomentují. Hrdost nedávají moc najevo. To si pak v jejich rozhovorech spíš přečtu, že jsou pyšní, ale do očí nám to neříkají, moc nás nechválí. S maminkou se o herectví nechci bavit. To by byla debata na čtyři hodiny a já si na to chci přicházet sama a rady dostávat tady od kolegů a režisérů. Mamka u toho není, neví, jak to tu chodí, a já jí nechci ukazovat scénáře, aby byla překvapená, co bude v televizi. Mamka se na Ordinaci dívá pravidelně, ta se bude dívat určitě i dál, a taťka se taky určitě podívá.

Co děláte s volným časem?

Když nepracuju, ráda vařím. Miluju vaření a pečení. Baví mě starat se o domácnost. Jsem taková kuchtička a mám sen mít malou farmu. Baví mě hrát na klavír, tancovat, učila jsem tanec děti, to mě hrozně bavilo, teď už na to bohužel nemám vůbec čas. Baví mě číst si hezké knížky i psát knížky. Baví mě koukat na dobré filmy, na Harryho Pottera a Pána Prstenů, baví mě jezdit na chalupu, miluju procházky. Je toho spoustu, ale volného času málo.