Dívka ve vlaku: Thriller, který láme rekordy v rychlosti prodeje

Dívka ve vlaku: Thriller, který láme rekordy v rychlosti prodeje

Dívka ve vlaku: Thriller, který láme rekordy v rychlosti prodeje

Dívka ve vlaku: Thriller, který láme rekordy v rychlosti prodejeNakladatelství Ikar vydává v Edici světový bestseller české vydání psychologického thrilleru Dívka ve vlaku, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Kniha britské autorky Pauly Hawkins se na pultech knihkupectví objeví 22. října 2015 spolu s dalšími tituly 5. ročníku Knihománie. Recenzenti román označují za letošní Zmizelou a považují jej za žhavého kandidáta na knihu roku 2015.

 

Hlavní hrdinkou thrilleru Dívka ve vlaku je rozvedená alkoholička Rachel. Její život se rozpadl. Jedinými opěrnými body jsou pro ni cesty vlakem – ranním do Londýna a večerním zpět do neutěšeného maloměstského bytu. Den co den dojíždí a po cestě si prohlíží útulné předměstské domky. Když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, pravidelně se jí naskýtá letmý pohled do soukromí jednoho mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess.

Jednoho dne však Rachel z okna vlaku letmo zahlédne něco, co ji šokuje. Krátce nato se z novin dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a i když si není jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, rozhodne se obrátit na policii. A ačkoli by se jí nic z toho zdánlivě nemělo týkat, stále více a více se zaplétá do příběhu, ve kterém je těžké věřit i sám sobě, natožpak ostatním…

Literární senzace roku 2015
Debutový thriller britské autorky Pauly Hawkins se stal literární senzací roku 2015. Práva na jeho vydání se prodala do více než 35 zemí. Ve Velké Británii se ihned po vydání vyhoupl na 1. místo v žebříčku bestsellerů (v kategorii „hardcover“) a udržel se tam následujících 20 týdnů, což se doposud žádné jiné knize nepovedlo.

V USA, kde deník USA Today román vyhlásil za „Nejočekávanější knihu roku 2015“, se situace opakovala. Dívka ve vlaku strávila 14 týdnů v řadě na 1. místě nejprestižnějšího žebříčku The New York Times Bestsellers a je také nejrychleji se prodávajícím románem pro dospělé v historii.

Kromě komerčního úspěchu román Pauly Hawkins dosáhl také pozitivních ohlasů kritiky. Recenzenti v něm vidí letošní Zmizelou a přirovnávají jej k dílům Alfreda Hitchcocka. „Od Zmizelé nás nic nemrazilo tolik jako Dívka ve vlaku, a navíc s tak kouzelně nespolehlivým vyprávěním,“ uvedl například deník The New York Times.“

O knihu Pauly Hawkins již projevil zájem také Hollywood. Společnost DreamWorks chystá na příští rok filmovou adaptaci Dívky ve vlaku s Emily Blunt v hlavní roli.

__________________________________________________________________

Paula Hawkins: Dívka ve vlaku

Počet stran 328, MOC 349 Kč

Z anglického originálu The Girl on the Train přeložila Věra Klásková

Euromedia Group, k. s. – Ikar roku 2015

Vydání první

www.bux.cz