Dívčí kapela Vesna nazpívala koledu po vzoru Marty Kubišové a Čechomoru

Dívčí kapela Vesna nazpívala koledu po vzoru Marty Kubišové a Čechomoru

Dívčí kapela Vesna nazpívala koledu po vzoru Marty Kubišové a Čechomoru

Vesna je dívčí kapela, která je na české hudební scéně teprve chvíli, ale už tak se dokázala zapsat jako zcela originální úkaz. Přesto, že jádro kapely tvoří čtyři slečny, rozhodly se inspirovat folklórem. Teď vydávají koledu, kterou již před nimi nazpívali takoví velikáni jako kapela Čechomor či zpěvačka Marta Kubišová.

Tahle píseň vznikla jako poděkování fanouškům za to, že nám přispěli na naši Hithit kampaň. Právě díky nim budeme moct příští rok natočit CDčko,“ říká frontmanka Patricie, která kapelu založila. Patricie, známá nejen jako zpěvačka a zakladatelka Vesny, ale také jako textařka a songwriterka, která má na kontě hity pro Ewu Farnou, Václava Neckáře nebo Ilonu Csakovou, díky Vesně zabrousila do zcela nových vod.

Lidé se nejdřív divili, že jsem se jako zpěvačka s popovu minulostí vrhnula na takový projekt. Já cítím, že až díky Vesně jsem rozpřáhla svá křídla a zjistila jsem, v muzice je pro mě klíčová duše,“ komentuje svůj vývoj zpěvačka, která své zkušenosti získávala i v zahraničí, a jako jediné Češce se jí podařilo získat magisterský titul na nejprestižnější hudební škole světa. Obdivuhodné na tomto projektu je i píle a cílevědomost, kterou členky kapely disponují „Nestojí za námi žádné vydavatelství, ani sponzor. K našim úspěchům nám pomáhají fanoušci a také zkoušíme různé granty,“ shodují se dívky z kapely Vesna, které věří, že kvalita, poctivost a trpělivost brzy přinese své ovoce. Možná i proto si je vybral na svůj koncert zpěvák Voxel, se kterým odehrály jako host na jeho pop folklorním turné.

Voxel není jediný, kdo si všimnul jejich potenciálu. Jednou z podporovatelek kapely Vesna je i Lilia Khousnoutdinova, která se díky Hithit kampani stala kmotrou projektu. „Když mě Vesna požádala o vystoupení na své multi-performance, zjistila jsem, jaký má tento projekt potenciál. Stejně tak jako já, i Vesna se zabývá ženskými archetypalnymi příběhy, a to mě na nich zaujalo,“ říká Lilia, vzděláním historička a odbornice na gender, dnes známá pohanská kněžka a druha manzelka Karla Janečka má k Vesně velice blízký vztah. “S Vesnou budu asi navždy spjata. Právě díky jejímu koncertu jsme se s Karlem dali dohromady,“ dodává Lilia, která s ním na jaře čeká dceru, a stejně jako Vesna obnovuje povědomí o slovanských bohyních. “Oživovat slovanské dědictví je v dnešní době obzvlášť důležité, aby naše děti znaly své kořeny.“

Momentálně kapela Vesna nelení a zvažuje spolupráci s různými producenty na své první desce. Kromě vybírání producenta Vesnu ovšem také čeká velký lednový koncert s Filharmonií Hradce Králové. Tato dívčí kapela tak poprvé vystoupí s celým orchestrem a už teď je jasné, že to bude něco vskutku unikátního.

KONTAKTY

Web: www.vesnabohyne.cz

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCTLxH2lEffoO9JGy_nszJ4Q

Facebook: https://www.facebook.com/Vesnabohyne/

Instagram: https://www.instagram.com/vesnabohyne/