Divadlo Spejbla a Hurvínka. Program pro dospelé 02 - 05 2019

Divadlo Spejbla a Hurvínka. Program pro dospelé 02 - 05 2019

Divadlo Spejbla a Hurvínka. Program pro dospelé 02 - 05 2019

Nové predstavení pro dospelé z pera Martina Kláska:

S+H – „Ve dvou se to lépe...“
st 6. 2. | st 6. 3. | pá 5. 4. | st 22. 5. od 19.00

V duchu slavné ceskoslovenské tradice hovoru mezi V+W, H+W, S+Š, Š+G,L+S i S+H s nadhledem jim vlastním, glosují zásadní otázky mimo jiné – Kdo mevede? Kam me vede? Co ho k tomu vede?Kdo je, šmankote, navedl!!!Behem zcela originálních, myšlenkových ekvilibristik Spejbla a Hurvínka, divákzjistí, že ani život této dvojice nejde jako po drátkách, resp. po nitkách.Martin Klásek pokracuje v autorském dialogu S+H v duchu Miloše Kirschnera,Heleny Štáchové a rozvíjí tak dál tuto tradici.

Miki Kirschner • Robin Král • Jan Lstiburek
Spejbl a mesto hríchupá
15. 3. | 24. 4. | st 29. 5. od 19.00
Tvurcí tým Miki Kirschner – Robin Král – Jan Lstiburek vás zvou na netradicnímuzikál pro dospelé. Spejbl a Hurvínek poprvé v duchu noir!Temnejší atmosféra, detektivní zápletka, desivé zpevy a tance, pri kterých byse i v loutkách krve dorezal. Po meste obchází vrah a Spejbl by mel být jednímz tech, kdo ho ješte dnes chytnou, jenže, kam se to vlastne podel Hurvínek?Jaký hrích tíží Josefa Spejbla a jaké záhady a tajemství ukrývá Hurvínek?Autori nabízejí odpoved utkanou z prediva groteskne cynických cernobílýchdetektivek ctyricátých let dvacátého století.

Augustin Kneifel • Helena Štáchová
Dejiny kontra Spejbl
(Zlatý fond D S+H)
st 27. 2. | st 15. 5. od 19.00
Prostrednictvím Spejbla a Hurvínka, díky jejich humoru a typickému videní sveta,se seznámíme se skvelými objevy, které vznikly se zámerem ulehcit lidem život,nakonec však byly proti nim zneužity. Otec Spejbl chce presvedit skeptickéhosyna o smyslu a vyšším poslání dejinných událostí. Snaží se poukázat na lepšístránku lidstva – má však mocného “protivníka” - dejiny.Tato aktualizovaná hra patrí k tem nejlepším predstavením pro dospelé diváky,které za dobu existence D S+H vznikly. V představení zazní hlasy všech tři dosavadních interpretů 

Helena Štáchová a kolektiv autoru
To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem 
10. 5 od 19.00 | so 11. 5. od 15.00 (pro seniory)
Toto reminiscencní predstavení vzniklo jako dárek pro nestárnoucího ulicníkaHurvínka. Diváci si mohou pripomenout ty nejslavnejší loutkové scénky a dialogy,které za dobu existence D S+H vznikly. V predstavení zazní hlasy všech trídosavadních interpretu Spejbla a Hurvínka.

Helena Philippová, Helena Štáchová, Ivan Štedrý
Spejbl versus Drákula
(Zlatý fond D S+H)
pá 22. 3. | st 10. 4. | od 19.00
Swingový horror muzikál pro dospelé je již druhým titulem z rady „Zlatý fond D S+H“,ve které uvádíme ty nejlepší inscenace, které za dobu profesionální cinnostiD S+H vznikly. Autorkou textu i písní byla rozhlasová režisérka a autorka HelenaPhilippová. Její dialogy jsou sveží, jemne sarkastické a stejne kvalitní jsoui písnové texty. Predstavení skvelou hudbou à la Broadway opatril Ivan Štedrýa nahrál ji velký orchestr Václava Zahradníka. Pan Spejbl se - stejne jakopred ctyriceti lety - opet pustí do skládání muzikálu, který ho má zbavit dluhu.V prízracné atmosfére parížské mansardy, která je svedkem Spejblových tvurcíchmuk, nechybí upírobijec Hurvínek, podnikavá nymfoMánicka, pes baskervillskýalias Žeryk a paní Katerina, která svede boj o Spejblovu prízen s francouzskoudekadentní zpevackou chansonu Poulet. Jak vše dopadne, když se k nocnímuživotu probere i žoviální hrabe Drákula, uvidíte.


Pokladna
+420 224 316 784 / 607 911 458
www.spejbl-hurvinek.cz