Divadlo pod Palmovkou bude pro diváky zavřené do konce února 2021

Divadlo pod Palmovkou bude pro diváky zavřené do konce února 2021

Divadlo pod Palmovkou bude pro diváky zavřené do konce února 2021

Po další vzájemné dohodě s vedením Magistrátu hlavního města Prahy bude Divadlo pod Palmovkou, stejně tak jako další divadla zřizovaná Prahou, zavřené do konce února 2021. Nadále bude divadlo pokračovat v intenzivní přípravě programu po znovuotevření divadel a komunikovat nadále s diváky v on-line prostředí. Na silvestra má pro své diváky připraveno velké hudební překvapení.

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí pro nikoho z nás,“ říká ředitel a umělecký šéf divadla Michal Lang a dodává: „Pro diváky připravujeme nově hraní v letních měsících, kdy pevně doufáme, si alespoň trochu vynahradíme tuto dlouhou absenci. Zároveň se věnujeme dalším projektům, na kterých spolupracuje celé divadlo. Dnes, tedy 18. prosince, budeme například s organizací Trash Hero uklízet na Palmovce.“

Příznivcům Divadla pod Palmovkou nabízí divadlo dárkové poukazy jako alespoň malou podporu divadla. Platnost voucherů je 12 měsíců od zakoupení a bude samozřejmě průběžně prodlužována, aby jejich majitelé měli minimálně 10 hracích měsíců na vyčerpání poukazu. Zároveň získávají benefit v podobě přednostního práva na výběr titulu i termínu představení, ještě před zahájením oficiálního prodeje. Pokladna divadla bude pro diváky otevřená do 22. prosince 2020 a znovu se otevře 4. ledna 2021.

Na silvestra mohou diváci sledovat společný program pražských divadel - Divadla pod Palmovkou, Divadla Na zábradlí, Švandova divadla a Divadla v Dlouhé na novém internetovém kanálu Dramox. Na platformě Televize NAŽIVO bude k dispozici záznam inscenace Divadla pod Palmovkou 294 statečných, která měla v Televizi NAŽIVO online stream premiéru 9. prosince 2020. Na podporu Běloruska vzniklo rozhlasové čtení hry Uražení. Bělo(R)usko. současného autora Andreje Kurejčika, které je pro všechny zájemce k dispozici na kanálech Spotify nebo Soundcloud. Po Novém roce připravuje soubor divadla čtení dalších rozhlasových her. Zároveň začalo Divadlo pod Palmovkou zkoušet Shakespearovo Zkrocení zlé ženy v režii Michala Langa. Herci Divadla pod Palmovkou načítají audiopovídky a velmi hezká spolupráce vznikla s organizací Elpida, kde je nyní možné pravidelné on-line setkávání seniorů se členy souboru Divadla pod Palmovkou.

Divadlo pokračuje ve spolupráci na evropském projektu Face to Faith, kterého se účastní společně s dalšími evropskými divadly z Německa, Itálie, Finska, Polska, Ukrajiny a také Izraele. Aktivity vznikají v rámci projektu Kreativní Evropa a v lednu 2021 bude vyhlášeno otevřené výběrové řízení na nově vzniklou divadelní hru.

Sledujte naše sociální sítě a rozhodně se nezapomeňte o silvestrovském večeru koukat na Dramox. Slibujeme, že uvidíte něco opravdu originálního.