Divácký hit Corpus Christi nově ke zhlédnutí online na Aerovodu

Divácký hit Corpus Christi nově ke zhlédnutí online na Aerovodu

Divácký hit Corpus Christi nově ke zhlédnutí online na Aerovodu

1 500 000 diváků v domovském Polsku, 54 ocenění z festivalů po celém světě, 98 % na Rotten Tomatoes, nominace na Oscara. Drama Corpus Christi režiséra Jana Komasy se stalo jedním z nejvýraznějších evropských snímků posledních let. Film natočený podle skutečného, v Polsku hojně medializovaného příběhu, vypráví o mladíkovi, který se v malém městě několik měsíců úspěšně vydává za kněze a díky svým netradičním kázáním a bezprostřednosti si rychle získá srdce velké části místní tragédií zasažené komunity. Čeští diváci nyní Corpus Christi nově mohou zhlédnout z pohodlí domova v původní české online videopůjčovně Aerovod.

Corpus Christi ke zhlédnutí online: aerovod.cz/katalog/corpus-christi

Úspěch u českých diváků i kritiků

Cesta filmu Corpus Christi českými kiny byla v říjnu předčasně utnuta po pouhých dvou týdnech. Následně se snímek stal jedním z nejsledovanějších filmů virtuálního kinosálu Moje kino LIVE, kde jej zhlédlo přes 1500 diváků. Na CSFD.cz má Corpus Christi aktuálně hodnocení 84 %, chválou nešetří ani čeští kritici. „Odpuštění, soucit, milosrdenství, porozumění, vykoupení, druhá šance. Všechna tato velká témata film obsahuje, Komasa o nich tentokrát dokáže vyprávět bez okázalých dramatických gest, prostřednictvím kolektivu velmi realistických, komplikovaných postav. A to v čele s Danielem ve velmi dobrém a tiše intenzivním podání Bartosze Bielenii, objevu filmu,“ napsala publicistka Iva Přivřelová. „Komasa natočil bezesporu svůj nejlepší film (…) Nápaditě při tom pracuje s nám známým formanovským zápasem jedince s institucí, v němž relativizuje dobro a zlo, víru a církev, pravdu a lež. I s otázkou, nakolik můžeme změnit karty, jež nám byly rozdány,“ konstatuje novinářka Jana Podskalská.

Oscarové snímky na Aerovodu

Spanilá jízda Corpus Christi po světových kinosálech a festivalech loni vyvrcholila nominací na Oscara za nejlepší mezinárodní film. Na Aerovodu je možné zhlédnout čtyři snímky, které loni o sošku za nejlepší mezinárodní film bojovaly – kromě Corpus Christi je to vítěz této kategorie a držitel dalších 3 Oscarů Parazit,

Almodóvarův nejosobnější film Bolest a sláva a unikátní dokumentární film o makedonské chovatelce divokých včel Země medu. Letos se v užším výběru kandidátů na Oscara za nejlepší mezinárodní film ocitl i český zástupce – Šarlatán Agnieszky Holland, který už řadu týdnů na Aerovodu vévodí žebříčku nejsledovanějších filmů. Šanci získat nejprestižnější filmové ocenění má také dánské autobiografické drama Naděje režisérky Marie Sødahl, které věrně zobrazuje její boj s vážnou nemocí.

Parazit online: aerovod.cz/katalog/parazit
Bolest a sláva online: aerovod.cz/katalog/bolest-a-slava
Země medu online: aerovod.cz/katalog/zeme-medu
Šarlatán online: aerovod.cz/katalog/sarlatan
Naděje online: aerovod.cz/katalog/nadeje
Kolekce oscarových filmů: aerovod.cz/kolekce/oscarove-filmy