Díky fotbalistům pojedou děti k moři

Díky fotbalistům pojedou děti k moři

Díky fotbalistům pojedou děti k moři

Vršovičtí Bohemians 1905 podpořili s Radkem Sňozíkem dobrou věc.

Mezi fanoušky velice oblíbený pražský klub z Vršovic se rozhodl podpořit dobrou věc, když opět spojil své síly s bývalým kapitánem a brankářem týmu Radkem Sňozíkem. Klub do veřejné dražby věnoval dres současného kapitána klokanů, Josefa Jindřiška.

Zimní pauza v nejvyšší fotbalové lize skončila, a tak se na fotbalové stánky opět probudily k životu. Nejinak tomu bylo také u Botiče, kde se nachází legendární Ďolíček, stadion fotbalových Bohemians Praha 1905. Mimo fotbalových starostí tu hned zkraje jarní části sezony vznikla také myšlenka týkající se podpory dobré věci.

V pražském klubu Movie´s se uskutečnil 2. večer pro dobrou věc, který měl opět za úkol získat dostatek financí k možnému úspěšnému odjezdu dětí z dětského domova k moři do Itálii, kam již podruhé děti odcestují v září letošního roku. A právě k příležitosti konání tohoto večera vznikla spolupráce mezi oblíbeným brankářem, klokany a společností StockholmDream Production, která celou akci pořádá. „Vše šlo velice rychle. S Radkem jsme se domluvili, zda by přijal roli patrona druhého večera pro dobrou věc a naštěstí souhlasil. Na klubu pak rychle zajistil zápasový dres, který kluci v kabině podepsali a vše mohlo vypuknout,“ vysvětlila spolupráci tvář ALL Television, zpěvačka Lucy Junk.
Večer v pražských Holešovicích probíhal v příjemné atmosféře. Zpívalo se, tančilo se, losovala se tombola a jako hlavní hřeb večera moderátor Petr Vojnar převzal z rukou Radka dres, který byl následně použit do veřejné dražby, a který tak může vydražit kdokoliv, kdo má rád fotbal, Bohemians 1905 a nebo chce prostě jen podpořit dobrou věc.

„Já jsem také fotbalový brankář! Kdyby se v našem ročníku narodilo v Radkovo případě asi tak o 5 gólmanů méně a v mém případě tak o 150, mohli jsme teď být brankářská dvojice v nároďáku,“ řekl vysmátý Vojnar.

Dres se po ukončení akce ještě jednou podíval na svůj domovský stadion u Botiče, když byl tentokrát oficiálně předán prostřednictvím klubu do rukou patrona Radka Sňozíka, kterému dres na hrací ploše, před začátkem zápasu 19. kola nejvyšší fotbalové soutěže mezi týmy Bohemians 1905 a 1. FK Příbram předal maskot klubu.

„Jsem rád, že jsem měl možnost podpořit dobrou věc. Myslím, že jsem patronství celkem zvládl. S lidmi jsme si na večeru v klubu Movie´s užili dost zábavy. Podpořit děti je krásná věc,“ řekl s úsměvem oblíbený brankář.

Podporu dobré věci klub Bohemians zvládl na pomyslnou jedničku. Svým výkonem na hřišti zase udělal velikou radost svým fanouškům, kterých se sešlo přes 4 tisícovky a slavili vítězství nad Příbramí v poměru 3:1.

„Fanoušci mě skvěle přivítali, chtěl bych jim za to poděkovat. Jsem rád, že se to dnes takto povedlo a snad se podaří dres vydražit za co nejvyšší částku, aby si děti mohly užít moře,“ dodal Sňozík.

FOTO: D.Prouza, J.Machuta, bohemians.cz