Diáky s lékařem bez hranic Tomášem Šebkem na Moje kino LIVE

Diáky s lékařem bez hranic Tomášem Šebkem na Moje kino LIVE

Diáky s lékařem bez hranic Tomášem Šebkem na Moje kino LIVE

Srdečně vás zveme na online přednášku Tomáš Šebek: Mise Česko - 3 týdny s koronavirem v první linii. Uskuteční se již ve středu 6. května od 20:30 na Moje kino LIVE.

Lékař bez hranic Tomáš Šebek byl hostem pravidelného cyklu cestovatelských přednášek Diáky již několikrát. Jeho vyprávění o práci lékaře v zemích třetího světa vždy sklidilo ohromný úspěch a několikrát vyprodalo kina. Online přednáška v rámci Moje kino LIVE ale nebude jen o jeho práci v Jemenu, Haiti či Jižním Súdánu, bude hlavně o tom, co se v posledních týdnech dělo u nás. Zjistíme, jak probíhá jeho Mise Česko a jak moc se (ne)podobá tomu, co v souvislosti s epidemiemi ve světě zažil. 

Tomáš Šebek (1977) působí jako chirurg v pražské Nemocnici Na Františku. V roce 2010 poprvé vyjel s Lékaři bez hranic na Haiti, zasažené ničivým zemětřesením. O dva roky později misi na Haiti zopakoval a své zápisky, publikované průběžně formou blogů, vydal souborně v úspěšné knize Mise Haiti (2013). S velkým čtenářským ohlasem se setkaly i jeho záznamy ze dvou misí do severního Afghánistánu, které vyšly knižně pod názvem Mise Afghánistán: Český chirurg v zemi lovců draků. V roce 2017 se Tomáš Šebek vypravil do Agoku v Jižním Súdánu. Záznamy z této mise publikoval v knize Africká zima. V lednu 2019 byl cílem jeho mise Jemen.Vstupenky zde bit.ly/MiseCesko
Jak funguje Moje kino LIVE: bit.ly/TomasSebek_MojekinoLIVE